×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Tikpat ticami kā īstās kandidātu debatēs


Izcila argumentācija, perfektas zināšanas par republikāņu un demokrātu uzskatiem, kā arī laba angļu valoda – tās ir lietas, kas raksturo nesen ASV vēstniecības rīkotās debates, kurās studenti iejutās pašreizējā prezidenta Baraka Obamas un viņa konkurenta Mita Romnija atbalstītāju lomā.


 

Jaunieši no Latvijas Universitātes (LU) debašu kluba (demokrāti) un Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) debašu kluba jaunieši (republikāņi) bija labi sagatavojušies, izstudējot abu partiju nostādnes, tādēļ radīja iespaidu, it kā es būtu nokļuvis īstās demokrātu un republikāņu debatēs ASV. Ārlietu jautājumos jaunieši demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, taču republikāņu pārstāvji no ekspertiem saņēma kritiku par to, ka tie pārāk daudz koncentrējas uz pretinieka vājajām vietām. Ārlietās jaunieši debatēja par Eiropas lomu ASV ārpolitikā, globālajiem drošības jautājumiem kā, piemēram, Irāna, un arī par situāciju Meksikā. Pārliecinošs bija M. Romnija atbalstītāju sniegums par ekonomiku, argumentējot, kādēļ nepieciešami nodokļu samazinājumi un kā radīt jaunas darba vietas, bet par sociālajiem un arī morālajiem jautājumiem labāka argumentācija bija B. Obamas atbalstītājiem. REA debašu klubu pārstāvēja Jēkabs Jurdžs,
Susanna Paeveli (Igaunija), Edgars Marcinkus (Lietuva), bet LU debašu kluba komandā bija Natālija Jekimova, Helmuts Caune un Juris Baltačs. Jautājumus uzdeva ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala, LU docents politikas zinātnē Ivars Ijabs, Saeimas deputāte Lolita Čigāne (“Vienotība”), “LA” žurnālists Ģirts Vikmanis un laikraksta “Telegraf” žurnālists Andrejs Hotejevs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+