×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

Tiks mainīts “Hipotēku bankas” nosaukums

banka4

Nākotnē tiks vērtēta VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (“Hipotēku banka”) nosaukuma un zīmola maiņa, jo banka pēc pārveides noslēguma koncentrēsies tikai uz valsts atbalsta sniegšanu, un zīmola maiņa varētu būt loģisks solis, lai atspoguļotu bankas misiju. Par to pastāstīja “Hipotēku bankas” valdes loceklis Jēkabs Krieviņš.

Viņš atzina, ka bankai dažkārt aizrādīts uz nedaudz maldinošo nosaukumu, jo finanšu iestāde jau vairāk nekā divus gadus neizsniedz jaunus hipotekāros aizdevumus. “Taču pagaidām par nosaukuma maiņu vēl neesam sprieduši,” sacīja Krieviņš.

Vaicāts, kas mainīsies “Hipotēku bankas” darbībā, ja valdība pieņems lēmums uz bankas bāzes dibināt attīstības banku, Krieviņš norādīja, ka tā būtiski optimizēs darbu un vairāk sadarbosies ar komercbankām. “Šīs optimizācijas apjoms būs tieši saistīts ar to, kādi uzdevumi tiks doti attīstības bankai, kādi būs realizējamo programmu apjomi un finansēšanas metodes,” skaidroja bankas pārstāvis.

Savukārt par potenciālo attīstības bankas sadarbību ar komercbankām Krieviņš stāstīja, ka klasiska pieeja paredz – attīstības banka nodrošina finanšu resursus, kādi komercbankām nav pieejami, ar garākiem termiņiem un zemākām procentu likmēm, bet komercbankas šos resursus tālāk nodod saviem klientiem.

“Attīstības institūcija uzņemas daļu riska un ar mērķprogrammu nosaka auditoriju, kam nauda ir piešķirama. Otra pieeja ir kopīgi finansēt projektus, kas vairāk attiecas uz lielākiem projektiem situācijās, kad komercbankas nevēlas uzņemties lielus riskus – parasti tas ir saistīts ar jaunu uzņēmumu izveidošanu vai augstas pievienotās vērtības projektiem,” teica Krieviņš.

“Hipotēku banka” dibināta 1993.gadā kā valsts komercbanka. Bankas prioritāte ir atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmējiem un ekonomiskās aktivitātes veicināšana visos Latvijas reģionos. Bankas koncernā darbojas meitasuzņēmumi “Hipolīzings”, “Hipo fondi”, “HipoNIA” un “Riska investīciju sabiedrība”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+