Kultūra
Literatūra

Tilts starp izdevēju un lasītāju: īpaša tikšanās bibliotekāriem 16

Karīnas Miezājas foto

Piektdien, 29. septembrī, aptuveni 40 bibliotekāri no visas valsts sastapās akciju sabiedrībā “Latvijas Mediji”, lai iepazītos ar aktualitātēm Latvijas grāmatniecībā un sastaptu Latvijas Literatūras gada balvas prozas nominācijā laureāti Janu Egli.

Bibliotekāru sastapšanās ar kādu no lielākajiem grāmatizdevējiem ir grāmatu vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Latvijas Grāmata” valdes locekles Dainas Balhinas ideja. “Mēs esam tilts starp izdevējiem un lasītājiem, un mums jāsniedz informācija, jaunas zināšanas un pieredze. Turklāt gribējām svētkus, atskaites punktu jaunam darba cēlienam, un septembris ir tam ļoti piemērots brīdis,” sacīja Daina Balhina.

Pērn ar bibliotekāriem tikās izdevniecība “Zvaigzne ABC”, šogad bibliotekārus ar jaunumiem un tuvākajiem plāniem iepazīstināja izdevniecības “Latvijas Mediji” redaktores Inga Ābelīte, Renāte Neimane un Jūlija Dibovska. Lepojamies, – “Latvijas Mediji” ir otrs lielākais SIA “Latvijas Grāmata” piegādātājs pēc pārdoto izdevumu apjoma! Tas nozīmē, ka latviešu lasītāji novērtē gan klasiskās vērtības, tostarp “Lata romāna” sēriju, ar kuru gandrīz pirms 20 gadiem tobrīd “Lauku Avīzes” apgāds sāka darbu, izdevumus praktisko darbu darītājiem, gan arī jauno latviešu oriģinālliteratūras, vēsturiski dokumentālās literatūras un bērnu grāmatu piedāvājumu, kas arvien paplašinās. Izdevniecības “Latvijas Mediji” redaktore Inga Ābelīte apkopojusi datus, kas liecina, ka šogad izdevniecībā iznāks aptuveni simts nosaukumi, bet nākamgad, kad izdevniecība svinēs 20 darba gadus, šis skaitlis varētu pat dubultoties.

Ar tikšanos apmierināta palika arī tā mērķauditorija – bibliotekāri. Viņi atzina, ka lielajā jauno izdevumu apjomā nereti paliek nepamanītas vērtīgas grāmatas, tādēļ koncentrēta informācija vismaz par vienas izdevniecības jaunumiem sniedz plašāku un precīzāku priekšstatu. Tāpat radušās arī jaunas idejas darbam, īpaši domājot par autoriem, kurus uzaicināt uz tikšanos ar lasītājiem.

Tāpat tikšanās laikā tika atklāta arī grāmata, kuru dāvana saņems “Latvijas Avīzes” nākamā gada abonenti – “Mikrofona” aptaujai veltītais Lias Guļevskas un Gunāra Jākobsona kopdarbs “Tikai dziesma nenosalst”.

Galerijas nosaukums

LA.lv