Kultūra
Literatūra

Tikšanās ar Janu Egli Andreja Upīša muzejā0


Jana Egle
Jana Egle
Foto – Valdis Semjonovs

Trešdienā, 23. janvārī, Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā tiek rīkota tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli, LA.lv uzzināja muzejā.

Sarunu ar rakstnieci vadīs filoloģijas maģistre Ilze Andresone, Ilze Egle arī labprāt atbildēs uz publikas jautājumiem.

Jana Egle, kas vēl nesen bija zināma galvenokārt kā dzejniece un dziesminiece, ir viena no visspilgtākajām nesenajām debitantēm mūsdienu latviešu prozā.

Jau pirmais autores stāstu krājums “Gaismā” (2016) saņēmis Latvijas literatūras gada balvu 2017 un radījis rezonansi sabiedrībā. Arī 2018. gada nogalē iznākušais krājums “Svešie jeb Miļeņkij ti moj” jau paguvis iemantot gan lasītāju, gan kritiķu augstu novērtējumu.

“…autore izvēlējusies neparastu un efektīvu pieeju, vienlaikus pamanoties stāstos gan ietvert plašāku laikmeta kontekstu, nekā tas tradicionāli šajā lakoniskajā prozas formā iespējams, gan izvairīties no sadrumstalotības, kas neizbēgami piemeklē krājumus, kuros lasītājs bieži spiests strauji mainīt ātrumu, pieslēdzoties citādam vēstījumam.” par Janas Egles jaunāko stāstu krājumu savā recenzijā saka Bārbala Simsone.

Janas Egles prozas raksturīgā iezīme ir cilvēku attiecību mijiedarbes un savstarpējās izpratnes vai neizpratnes spēju apspoguļojums. Viņas stāsti vienlaikus atklāj cilvēka dvēseles tumšāko impulsu nostūros, tai pašā laikā spējot ieskandināt cerības un empātijas noti pat visskaudrākajos vēstījumos.

Pasākums notiks A. Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 23. janvārī plkst. 18–20.

LA.lv