Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
28. novembris, 2014
Drukāt

Tikšanās ar Orlan tagad redzama ierakstā

PrOrlane

Tikšanās ar leģendāro un provokatīvo mākslinieci ORLAN Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) 6. novembrī ievadīja bagātīgu mākslinieces radošajai darbībai veltītu pasākumu ciklu, kas tapis sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā. Tagad LMA piedāvā lekciju oriģinālvalodā skatīt videoierakstā (autors – Rolands Briedis; pieejams ŠEIT).

Lekcijā ORLAN stāstīja par savas daiļrades galvenajiem kredo, analizēja savus nozīmīgākos pēdējo gadu darbus, kā arī pastāstīja par nesen atklāto izstādes projektu Michel Rein galerijā Parīzē – “ORLAN maskas. Pekinas opera, sejas dizains un paplašinātā realitāte”.

Vēl līdz 2015. gada 25. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma vērienīga Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde “ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji”.

Izstāde pirmo reizi Latvijā piedāvā plašāk iepazīties ar vienu no laikmetīgās mākslas ikonām. ORLAN ir māksliniece, kuras darbi vienmēr provocē un nojauc tradicionālās orientācijas robežas: klasisko mākslu un tehnoloģijas inovācijas, akadēmiskas vērtības un masu kultūras elementus, skaisto un neglīto, sievietes un vīrieša pasaules uztveri u.tml. Viņas personība arvien piesaista plašu masu mediju uzmanību, un tieši caur šo publicitāti māksliniece pauž savus dzīves principus, kas vērsti pret vardarbību, sieviešu diskrimināciju, maskulīno ideoloģiju, rasismu, ksenofobiju un citām mūsu pasaules “ļaunuma saknēm”.

Izstāde top ar mērķi rosināt sabiedrību uz diskusijām un vērtību pārvērtēšanu. ORLAN provokatīvā personība var palīdzēt labāk izprast laikmetīgās mākslas daudzveidīgo spektru, aicinot Latvijas mērķauditoriju paraudzīties uz dzīvi no cita skatupunkta, raisot emocijas un pārdzīvojumus.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+