×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Tikšanās ar rakstnieci un publicisti Marinu Kosteņecku

Foto - LETAFoto - LETA

27.februārī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19 valodas vakaru ciklā “Vārds – tas ir svētums, gadsimtu pienests” ar rakstnieci un publicisti Marinu Kosteņecku sarunāsies literatūrzinātnieks Jānis Zālītis.

“Interesanti gan, kāpēc sadomājāt mani intervēt?” 2011. gada jūlijā sarunā ar Arni Terzenu jautā Marina Kosteņecka. “Kopš zināma laika mani publicēt vēlas aizvien mazāk. (..) Es jau saprotu, ka tagad nākusi jauna paaudze – ir gan politiķi, gan rakstnieki, gan mākslinieki, kurus vajag intervēt, kuru domās vajag ieklausīties, bet manā gadījumā vēlāk vienmēr ir kāds noliegums un vairs neviens nevēlas saistīties. Acīmredzot allaž pasaku kaut ko tādu, kas nepatīk ne vieniem, ne otriem, proti – ne krieviem, ne latviešiem. Neaizmirsīsim, ka es esmu krieviete, jā!”
Marinas Kosteņeckas jaunākā grāmata “Vēstules no mājām” nāca klajā pērngad apgādā “Jumava”. Tās ir vēstules, ko viņas tēvs saņēmis no ģimenes, atrodoties Gulaga nometnē. Vēstules viņš saglabājis līdz pat savai nāves dienai ar vēlējumu atdot tās meitai viņas pilngadības dienā.
Šobrīd rakstniece strādā ar aptuveni trim tūkstošiem vēstuļu, ko mūža garumā saņēmusi no saviem lasītājiem: atlasa būtiskākās, raksta par cilvēkiem, no kuriem tās saņēmusi, par laiku, kad tās saņemtas…
27.februārī saruna ar Marinu Kosteņecku risināsies gan par viņas jaunāko, gan topošo darbu, gan par to, kāpēc, tik labi zinādama latviešu valodu, viņa tomēr raksta krieviski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+