×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

Tikšanās bērnu dzejas galvaspilsētā Tadenavā

Foto - LETAFoto - LETA

16. septembrī plkst. 13 Raiņa muzejs “Tadenava” aicina uz Dzejas dienu bērniem “Augam ar Garo pupu”, liecina informācija portālā jekabpilsnovads.lv.

Galvenais dienas notikums – bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā Pupa 2014” atvēršana. Turpināsies arī ikgadējā satikšanās ar dzejas draugiem, kas dzejnieku uzrakstīto nes tālāk savā mākslā – ilustratoriem, aktieriem, mūziķiem. Šogad Tadenavas viesis būs Renārs Kaupers, kurš jau pavisam drīz, septembra otrajā pusē laidīs klajā jaunu solo albumu bērniem “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Ineses Zanderes dzeju.

Krājuma sastādītāja Inese Zandere jau vairākus gadus rudenī, Dzejas dienu laikā, brauc uz Tadenavu – vietu, kur Rainis reiz bija mazs puisītis. Šogad 16. septembrī kļūs par bērnu dzejas galvaspilsētu.

1983. gadā “Garās pupas” pirmā gadagājuma ievadvārdos Ojārs Vācietis rakstīja: “Te nu ir vēl viena, nemaz nevar izstāstīt, cik raibziedaina pupa.” Dzejnieka un redaktora Ulda Ausekļa savulaik rūpīgi koptā Dzejas dienu krājuma bērniem izdošanu šogad pēc ilgāka pārtraukuma atjauno biedrība Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Krājumā tāpat kā agrāk atrodami dzejas un atdzejas jaunumi, tostarp vairākas pasakas dzejā, ieskats tautasdziesmu bagātībā (šoreiz – rakstnieces Laimas Kotas acīm), atgādinājums par šāgada izcilo jubilāru – Viļa Plūdoņa un Jāņa Baltvilka – dzīvi un darbiem, atradumi dzejnieku arhīvos. Pirmoreiz “Garajā pupā” būs ludziņa dzejā (to uzrakstījusi Inga Ābele) un vesela nodaļa, kas veltīta pašu bērnu darbiem. Gadagrāmatas jauno veidolu radījuši Rūta Briede un Artis Briedis, ilustrējis mākslinieks Mārtiņš Zutis.

Krājumu kā dāvanu bez maksas saņems Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti biedrības “Ascendum” kultūras projektam “Garā pupa”, kas bērnus, īpaši no novadiem un mazturīgām ģimenēm, ved uz kultūras sarīkojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+