Kultūra
Literatūra

Tikšanās Jūrmalā ar bruņinieku seru Tomu Stopardu 2

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Sers Toms Stopards. Diženākais britu dramaturgs tūlīt pēc Šekspīra. Spilgts intelektuālās literatūras pārstāvis. Nenoliedzami – viena no spožākajām mūsdienu kultūras personībām, kura darbi nav iedomājami bez vārdu spēlēm un intelektuālajiem rēbusiem, kuros ilūzija un realitāte nesaraujami saistītas. Viņa lugu varoņu ironiskajās, asprātīgi paviršajās sarunās – it kā starp citu, it kā ne par ko – risinās cilvēku likteņi, un svarīgs allaž ir zemteksts, kas pavēsta daudz vairāk nekā vārdi.

Nupat, augusta sākumā, pasaulē visatpazīstamākais angliski rakstošais autors viesojās privātā vizītē Latvijā un daļu sava laika viņš veltīja arī sarunai ar “Kultūrzīmēm”.

Toms Stopards pavisam noteikti nav no tiem dīkajiem ārvalstu atpūtniekiem, kuri lāgā pat nesaprot, kurā valstī nonākuši. Viņa saruna ar “KZ” autori Diānu Janci noritēja kādā no seno laiku Jūrmalas vasarnīcām, un, tāpat kā izcilā britu dramaturga lugās, tās laikā hronoloģiskajam laikam bija pašam sava virsvērtība. Reizēm laiks likās apstājies vēl cariskās Krievijas impērijas gaisotnē, reizēm tika pieminēti iespējamie notikumi Jūrmalā Otrā pasaules kara laikā. Ieinteresētā viesa vērīgajam skatam garām nepaslīdēja gandrīz nekas.

Vairāk par tikšanos ar Tomu Stopardu lasiet 15. augustā “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes” vai arī e-izdevumā.

Saistītie raksti
LA.lv