×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Tilersons izveido trasta fondu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rekss Tilersons,

ASV. Rekss Tilersons, kuru jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps izvirzījis savas topošās administrācijas valsts sekretāra amatam, nolūkā izvairīties no interešu konflikta nolēmis pārtraukt visas attiecības ar ASV lielāko naftas kompāniju “ExxonMobil”, kuru viņš vadīja desmit gadus, kā arī izveidot neatkarīgi pārvaldītu trasta fondu, kuram, ja tiks apstiprināts par valsts sekretāru, nodos paredzēto kompensāciju par “ExxonMobil” akcijām. Ar “ExxonMobil” direktoru padomi panāktā vienošanās paredz, ka Tilersons atteiksies no diviem miljoniem kompānijas akciju, kuras viņš būtu saņēmis nākamo desmit gadu laikā. Tā vietā trasta fondā, kuru pārraudzīs trešā puse, “ExxonMobil” iemaksās naudas summu, kas līdzvērtīga šo akciju vērtībai. Tilersons arī atteiksies no prēmijām 4,1 miljona dolāru kopsummā, kuras bija paredzēts viņam izmaksāt nākamajos trīs gados, kā arī viņš pārdos vairāk nekā 600 000 viņam jau piederošu “ExxonMobil” akciju. Trasta fondam nebūs tiesību iegūt savā īpašumā “ExxonMobil” akcijas. Tilersonam tiks liegts nākamos desmit gadus strādāt naftas un gāzes nozarē. Ja viņš pārkāps šo nosacījumu, tad zaudēs visus trasta fondā esošos aktīvus. Lai Tilersons varētu stāties valsts sekretāra amatā, viņš jāapstiprina ASV Senātam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līziņa iz Madonas. Atbildēt

    Tā ir ASV likumos noteiktā kārtība, ko darīt bagātniekiem, kad tie uzņemas valsts amatus. Bagātību “iesaldē”, lai nav lieka sadursme ar likumiem.
    Visi citi ~”komentāri” šo likumu appļāpāšanā ir nezinīšu tenkas. Ja nezini, pameklē grāmatas. Kā vecais Stenders apgalvoja: Cik spēdams lasi grāmatas, tās prātu pacilā.

Draugiem Facebook Twitter Google+