Pasaulē

Tilersons noraida apgalvojumus par plaisu ASV un Eiropas attiecībās 0


ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons
Foto – LETA/REUTERS

ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons trešdien noraidīja pieņēmumus, ka plaisa starp ASV un to Eiropas sabiedrotajiem paplašinās. Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls nule kā norādījis, ka Eiropas Savienībai (ES) savā ārpolitikā vajadzētu būt mazāk atkarīgai no Vašingtonas.

Vācijai ir jāpārskata nostāja attiecībā uz ASV, ņemot vērā ASV prezidenta Donalda Trampa politiku, otrdien sacīja Gabriēls, piebilstot, ka ES ir “jādefinē pašai savas intereses un jādemonstrē sava vara”.

Tilersons noraidīja Gabriēla pārmetumus un atgādināja par iekšpolitikas norisēm Vācijā, kur kanclere Angela Merkele nodevusies jaunās valdības veidošanas centieniem.”Vācija šobrīd atrodas ļoti sarežģītā politiskā procesā. Zigmārs ir daļa no tā,” sacīja Tilersons.

Gabriēls arī norādīja, ka ASV un Eiropas attiecībās līdz ar Trampa paziņojumiem par iespējamo izstāšanos no Irānas kodolvienošanās sāk iezīmēties lūzuma līnija. Savukārt, kā apgalvoja Tilersons, viņš un NATO sabiedrotie ir vienisprātis, ka Irāna līdz ar savām aktivitātēm Jemenā un Sīrijā rada draudus reģionālajai stabilitātei.

“Mēs visi esam ļoti noraizējušies par to, kā tikt galā ar šo jautājumu,” viņš sacīja žurnālistiem. Tilersons arī piebilda, ka viņam un NATO kolēģiem bijušas “ļoti produktīvas diskusijas” Irānas jautājumā.

Tilersona vizīte Briselē notika laikā, kad parādījušās ziņas, ka viņu amatā varētu nomainīt ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo, kurš tiek uzskatīts par draudzīgāku Trampa stingrās līnijas politikai. ASV prezidents atteicies izslēgt iespēju, ka Tilersonam var nākties atstāt amatu.

2015.gadā Irānas un pasaules lielvaru kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

ANO atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Jukija Amano vairākkārt apstiprinājis, ka Irāna ievērojot kodolvienošanās nosacījumus.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Laikraksts: CIP secinājusi, ka aiz Hašogi slepkavības stāv Saūda Arābijas kroņprincis
2 dienas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
2 dienas
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijas premjers sola strādāt, lai saglabātu koalīciju
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
6 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas