Feļetoni

Tīmekļa lietotāju intelektuālā telpa 0

Foto-LETA/AFP

Vai esat mēģinājis cīnīties ar cietā rieksta prāta mīklām, kaut vai parastām krustvārdenēm sieviešu žurnālos? Neuztraucieties, ja sastādītājs Kurmītis arvien patur virsroku un iekabina šai nevienlīdzīgajā melnbalto rūtiņu un rēbusu cīņā. Jūs neesat neaptēsts, vienkārši jūsu garīgie bēniņi paceļas citos informatīvajos apvāršņos un patēriņa grozā.

 

Sen pagājis laiks, kad visus jaunumus buķetē varēja iegūt no frizieres Lidijas. Tagad tas, mazākais, skaitītos vecmodīgi. Daudz pārāks oficiozs par Lidiju ir mūsu vadošie ziņu portāli visiem pieejamā un apstaigājamā interneta apdzīvotā teritorijā. Tie nes dienasgaismu 0 – 24 režīmā, portāli ir noderīgs garīgais balsts izlepušiem lasītājiem un miniatūrs pieliekamais dēkainim, kurš radis ātri pārskriet ar krosenēm, saņemt un nodot kā stafetes kociņu informatīvās iztikas minimumu. Lai attopas savā ietiepībā tie atpakaļrāpuļi, kuri izpletuši adatas, itin kā internetā izlasāmais ir surogāts, bet piesēto ziņu lauks – tuksnešains un nabadzīgs. Tieši otrādi, tur projicējas kombinētas vēstis, kas ir gan verificētas, gan sertificētas, un nav brīnums, ka lasītāji (interneta medijos dēvēti par “lietotājiem”) tās nokopj kā siseņi. Ik mēnesi portālos ierodas arvien nepiesātinātāku apmeklētāju mērķgrupas, tiek panākts rekordaugsts lapu skatītāju skaits. Lietotāji līp ap internetā malto ziņu medus šūnām kā lielās zilās mušas ap aromātisku vielu bedrēm un uzkalniņiem!

 

Tīmeklī nekad nenomaldīsieties un informēsieties, kas jauns seksuālo minoritāšu dzīvē, kura slavenība pagājušonakt mainījusi orientāciju un kā nosvinēja brīvdienu ballītes ar ilumināciju pie “koijotiem” vai gotu un emo pulciņā.

 

Ja esat biklāka radība un gribat atvērt logu uz pasauli, nevis lūrēt pa šauru lūciņu, un ja jums tuvākas par burziņiem ir eksplozīvas zinātnes un tehnikas novitātes, tad atradīsiet faktu, ka ebreji izgudrojuši brilles, kas sargā no grēka, un ka sauszeme pēc pārdesmit gadiem applūdīs par 95%, un Zeme vairs nespēs noturēt uz saviem kamiešiem visu populāciju, ko tai jāspēj panest. Ja piederat praktisko latviešu, namatēvu un mājsaimnieču kārtai, saņemsiet padomu par baraviku ēdienu pagatavošanu atbilstoši sezonai un kā pareizi avīzē ievīstīt siļķi. Kā pirmā numura tēma portālos figurē politika un valstiskās lietas. Tās – ja uztverat sevi par lasītāju “virs vidējā līmeņa”, ja “dzīvojat citā intelektuālajā telpā”, nevis interneta komūnas kopmītnē. Jums darīs zināmu, kurš politiķis kuru licis uz zoba vai brūķējis lielu muti un kurš kārtējoreiz tā samelojis, ka ausis nekust. Saldākie jaunumi no datora, par ko ikviens lietotājs sūkā ķepu, – kā nolīksmojies sabiedrības “krējums”.

Jautāsiet – vai šai teritorijā atzīmē arī 21. augustu, valsts neatkarības atjaunošanas gadskārtu, 23. augustu kā Molotova–Ribentropa pakta vai vēsturiskās 1987. gada demonstrācijas gadadienu, vai portālos šomēnes pasprēgā, piemēram, par NAP, tad atbilde ir, ka viss notiek! Šādas ziņas noteikti uziesiet izkratītas skaidienā, jo nedalītas uzmanības degpunktā šajās dienās ir mesli Lēdijas Gagas koncertam kā koncentrētākā garīgā barība. Neaizejiet tālu prom no datora, jo interesantākais kā vienmēr – sekos. Sevišķi vērtīgo materiālu klāstā pasniegs sensāciju stāstu par politiķa N. zeķu slepeno dzīvi. Ienirstiet un novērtējiet interneta dzelmē atrodamās pērles! Pielikumā – neiztrūkstošas Ontūna Mazpusāna (lit. pseidonīms) dzejrindes.

 

LA.lv