Foto – Juris Kalniņš

Timma ar karjeras rekordu palīdz “Zeņit” uzvarēt Eiropas kausa spēlē 1

Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma trešdien aizvadīja savu rezultatīvāko spēli ULEB Eiropas kausa izcīņas karjerā, ar 33 punktu guvumu palīdzot Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai gūt panākumu pirmā posma pēdējā spēlē.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Krievijas klubs savās mājās ar 82:72 (18:19, 16:25, 19:9, 29:19) pārspēja Malagas “Unicaja” no Spānijas.

Timma kļuva par “Zeņit” komandas varoni, jo nospēlētās 38 minūtēs un 13 sekundēs trāpīja piecus no sešiem divpunktu metieniem un septiņus no 17 tālmetieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”.

Tāpat viņš izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, tiekot pie “double-double”, kā arī izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, bloķējot divus metienus, pārtverot divas bumbas un pieļaujot trīs kļūdas. Viņš arī nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus, tiekot pie 36 efektivitātes rādītāja punktiem, kas viņam dod labas cerības cīņā par šīs kārtas vērtīgākā spēlētāja balvu.

“Zeņit” aizvadīja teicamu spēles otro pusi, jo pēc puslaika zaudēja ar 34:44, taču pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts jau bija neizšķirts 53:53. Timma pēdējā ceturtdaļā iemeta 15 punktus, tostarp trīs tālmetienus, ļaujot Sanktpēterburgas klubam pārņemt vadību un beigās svinēt uzvaru.

Vēl Ārons Raits un Raiens Tūlsons uzvarētājiem sameta pa 12 punktiem, bet “Unicaja” rindās Džamars Smits izcēlās ar 19 punktiem.

“Zeņit”, kas jau pirms laba laika bija nodrošinājusi sev vietu otrajā posmā, C apakšgrupā izcīnīja sesto uzvaru astoņos mačos, kamēr tuvākajai sekotājai Minhenes “Bayern” ir pieci panākumi septiņos mačos.

Tikmēr citā spēlē A apakšgrupā Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētā “Ņižņij Novgorod”, kura pirmdien atbrīvoja Latvijas basketbolistu Ingu Jakoviču, mājās ar 82:84 (12:24, 19:18, 20:24, 31:18) zaudēja Zagrebas “Cedevita” komandai.

Vēlāk trešdien šajā apakšgrupā Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” tiksies ar Skopjes “MZT Aerodrom” basketbolistiem.

“Herbalife” ir sešas uzvaras septiņos mačos, bet “Cedevita” tikpat panākumus guvusi astoņās spēlēs, kamēr “Ņižņij Novgorod” ar četrām uzvarām grupā ieņēma trešo vietu.

ULEB Eiropas kausā 20 klubi sadalīti četrās apakšgrupās, pa pieciem katrā. Vienības savā starpā izspēlēs divu apļu turnīru, bet katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies “Top 16” kārtai, kurā tās tiks sadalītas vēl četrās grupās. Pēc tam četras labākās iekļūs ceturtdaļfinālā, kur, tāpat kā pusfinālā un finālā, uzvarētāji noskaidrosies sērijā līdz diviem panākumiem.