Foto – Juris Kalniņš

Timma no Sanktpēterburgas atvadās ar 13 punktiem un sāpīgu zaudējumu 0

Latvijas basketbola izlases uzbrucēja Jāņa Timmas pārstāvētā Sanktpēterburgas “Zeņit” komanda svētdien cieta zaudējumu izšķirošajā mačā par vietu VTB Vienotās līgas finālā un ceļazīmi uz nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīru.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 26

“Zeņit” Vienotās līgas pusfināla sērijas piektajā savā laukumā ar 84:90 (22:23, 13:16, 22:21, 27:30) piekāpās Maskavas apgabala “Himki”, kas sērijā līdz trim uzvarām guva panākumu ar 3-2. Finālā “Himki” tiksies ar Maskavas CSKA basketbolistiem.

“Zeņit” sērijā bija panākusi 2-0 un tikai uzvara to šķīra no Vienotās līgas fināla, taču nākamajos trīs mačos tika piedzīvoti zaudējumi.

Sanktpēterburgas kluba kapteinis Timma izšķirošajā mačā guva 13 punkts. Viņš laukumā pavadītajās 32 minūtēs un 24 sekundēs iemeta divus no pieciem divpunktu metieniem un trīs no septiņiem tālmetieniem.

Tāpat viņam septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, četras piezīmes un izprovocēti divi noteikumu pārkāpumi. Timma šajā mačā nopelnīja 17 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā.

Tikpat efektivitātes koeficenta punktus nopelnīja Kails Lendrijs, kurš ar 15 punktiem bija rezultatīvākais “Zeņit” rindās. Tikmēr pretiniekiem 28 punktus sameta Aleksejs Šveds.

“Zeņit” lielāko tiesu no mača bija iedzinējos, bet, tuvojoties pamatlaika beigām, izlīdzināja rezultātu. Nedaudz vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 78:78, taču “Himki” guva sešus bezatbildes punktus. Mājiniekiem pretinieku pārsvaru izdevās sadeldēt līdz diviem punktiem (84:86), taču lūzumu panākt neizdevās un tika ciests zaudējums ar 84:90.

Viens no šī mača tiesnešiem bija Latvijas vadošais soģis Oļegs Latiševs.

LETA jau ziņoja, ka trešdien kā pirmā Vienotās līgas finālu sasniedza šī turnīra čempione Maskavas CSKA, kas savā pusfināla sērijā pārliecinoši ar 3-0 apspēlēja Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Pēc CSKA iekļūšanas finālā kļuvis oficiāli skaidrs, ka otra fināliste, kas būs “Himki”, garantēs vietu nākamās sezonas ULEB Eirolīgas sacensībās.

Iepriekš Vienotās līgas ceturtdaļfinālā Sanktpēterburgas komanda ar 3-0 uzvarēja pagājušajā nedēļā par Latvijas čempioni kļuvušo “VEF Rīga” vienību.

Timma “Zeņit” komandā aizvada otro sezonu, bet nesen basketbola apskatnieks Deivids Piks ziņoja, ka latvietis noslēdzis trīs gadu līgumu ar Spānijas augstākās līgas (ACB) un ULEB Eirolīgas komandu Vitorijas “Baskonia”.