epa06329515 Felipe Reyes (l) of Real Madrid, in action against Baskonia´s Rinalds Malmanis (r), during the Euroleague basketball match between Baskonia and Real Madrid in Vitoria, Spain, 14 November 2017. EPA/David Aguilar

Timma un Mālmanis palīdz “Baskonia” sagraut Madrides “Real” 0

Latviešu basketbolisti Jānis Timma un Rinalds Mālmanis otrdien demonstrēja produktīvu sniegumu ULEB Eirolīgas mačā, kamēr viņu pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” komanda divu Spānijas klubu duelī savā laukumā ar 105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12) pārspēja titulēto Madrides “Real”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Timma šajā mačā laukumā pavadītajās 20 minūtēs un 16 sekundēs iemeta desmit punktus, jo viņš grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, divus no trim tālmetieniem un abus “sodiņus”.
Tāpat latvieša kontā sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kā arī 14 efektivitātes punkti.

Tikmēr atzīstamu sniegumu demonstrēja arī jaunais Mālmanis, kurš 21 minūtē un 58 sekundēs guva astoņus punktus. Viņš grozā raidīja četrus no pieciem divpunktniekiem, kā arī atzīmējās ar četrām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu kļūdu, trim piezīmēm un deviņiem efektivitātes punktiem.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm “Baskonia” demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, pirmo septiņu minūšu laikā veicot iespaidīgu 27:5 izrāvienu. Pēc tam gan spēles gaita izlīdzinājās, tomēr visu mača gaitu Vitorijas komandas basketbolisti atradās ļoti drošā vadībā un tika pie graujošas uzvaras.

“Baskonia” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija francūzis Rodrigs Bobuā, kamēr “Real” no zaudējuma neglāba talantīgā slovēņa Lukas Dončiča 18 punkti.

Kopš oktobra izskaņā veiktās trenera maiņas “Baskonia” uzvarējusi četrās no pēdējām sešām spēlēm, turklāt trīs no šiem panākumiem gūti tieši ULEB Eirolīgā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Timma kopā ar vēl diviem ULEB Eirolīgā spēlējošajiem latviešiem Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei šomēnes gaidāmajās 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs.

Savukārt citā spēlē dramatisku uzvaru izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”, kas viesos pagarinājumā ar 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) pārspēja spāņu klubu Malagas “Unicaja”.

Šarūna Jasikēviča trenētā Kauņas komanda pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 59:48, tomēr pārsvaru nenoturēja, pamatlaika noslēdzošajās divās ar pusi minūtēs no 70:61, ļaujot pretiniekiem panākt izlīdzinājumu.

Pagarinājuma lielāko daļu vadībā bija lietuvieši, taču “Unicaja” arī šoreiz prata panākt neizšķirtu, līdz Lietuvas klubam ar pēdējās sekundes metienu uzvaru nodrošināja Edgars Ulanovs.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Kevins Pengoss, bet 13 pievienoja Artūrs Milaknis, kamēr zaudētājiem ar 19 punktiem izcēlās Rejs Makkelums.

Tikmēr otro zaudējumu otrdien cieta sezonu veiksmīgi uzsākusī Krievijas komanda Maskavas apgabala “Himki”, kas izbraukumā ar 65:93 (16:26, 11:20, 22:26, 16:21) cieta sakāvi pret Atēnu “Panthinaikos Superfoods” no Grieķijas. Uzvarētājiem 24 punktus iemeta Markuss Denmons, kamēr krievu vienību neglāba Alekseja Šveda iemestie 17 punkti.

Vēl vienā otrdienas cīņā 31 punktu iemeta Ēriks Makolums, kamēr viņa pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas “Anadolu Efes” tika pie otrās uzvaras, jo viesos ar 92:72 (19:19, 28:16, 20:26, 25:11) pārspēja Telavivas “Maccabi FOX” no Izraēlas.

ULEB Eirolīgas kopvērtējuma tabulas galvgalī ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir Krievijas grands Maskavas CSKA, kam ar tikpat panākumiem septiņās cīņās seko “Himki”. Pie četrām uzvarām tikusi Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Grieķijas komanda Pireju “Olympiakos” un Stambulas “Fenerbahce Doguš”, kas aizvadījušas pa sešām spēlēm, kamēr Madrides “Real”, Telavivas “Maccabi Fox”, Atēnu “Panthinaikos Superfoods” un Kauņas “Žalgiris” ir izcīnījuši četrus panākumus septiņās cīņās.

Tikmēr 15.pozīcijā ar divām uzvarām septiņās spēlēs ir Vitorijas “Baskonia”, bet Daira Bertāna pārstāvētā Itālijas komanda Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar vienu panākumu sešos mačos atrodama pēdējā, 16.pozīcijā.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā.