EPA/Scanpix

Timma un Mālmanis tiek pie Spānijas čempionāta sudraba 0

Latviešu basketbolisti Jānis Timma un Rinalds Mālmanis otrdien izcīnīja Spānijas augstākās līgas (ACB) sudraba medaļas.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Timmas un Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Kirolbet Baskonia” ACB finālsērijas ceturtajā spēlē savā laukumā ar 85:96 (21:18, 17:24, 19:23, 28:31) piekāpās Madrides “Real”, sērijā līdz trim uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-3.

Timma šajā mačā laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 40 sekundēs iemeta septiņus punktus, realizējot abus divpunktniekus un vienu no diviem trejačiem.

Tāpat latvieša kontā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, četras piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie septiņiem efektivitātes punktiem.

Tikmēr Mālmanis šai spēlei bija pieteikts, bet laukumā nedevās.

Pirmajā ceturtdaļā “Kirolbet Baskonia” ieguva septiņu punktu pārsvaru (21:14), tomēr tikpat veiksmīgs mača turpinājums nesekoja, jo otrajā ceturtdaļā “Real” ieguva iniciatīvu, pēc pirmā puslaika pārtraukumā dodoties ar četru punktu vadību (42:28).

Otrajā puslaikā Madrides basketbolisti visu laiku atradās vadībā, beidzamajā ceturksnī pārsvaram pārsniedzot arī desmit punktus.

Lai arī četras minūtes pirms pamatlaika beigām Tornike Šengelija samazināja starpību vairs tikai līdz trim punktiem (76:79), tuvāk mājinieki pietuvoties nespēja un cieta zaudējumu.

“Real” sastāvā 27 punktus iemeta Rudijs Fernandess, kamēr 17 punktus pievienoja Fakundo Kampaco.

Tikmēr Vitorijas komandā 19 punktus sameta francūzis Rodrigs Bobuā.

“Real” basketbolisti par Spānijas čempioniem kļuvuši 34.reizi.

Tikmēr Vitorijas komanda ACB finālā spēlēja pirmo reizi kopš 2010.gada, kad tai izdevās kļūt par čempioni. Savukārt pirms tam vienība titulus izcīnīja arī 2002. un 2008.gadā.