Timmas un Bērziņa “Zeņit” pārliecinoši pieveic “VEF Rīga” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien savā laukumā ar 76:95 (16:30, 22:21, 19:26, 19:18) piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai, kuras labā 19 punktus guva latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš.

Notriektā tautumeita 7
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Mājinieku labā 16 punktus guva Mārtiņš Meiers, bet 15 punktus pievienoja meksikānis Fransisko Kruss. Tikmēr “Zeņit” rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija amerikāņu snaiperis Raiens Tūlsons, bet 23 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Pāvels Antipovs.

Pirmajās piecās minūtes mājinieki turējās pretī “Zeņit” spiedienam, esot iedzinējos tikai ar divu punktu deficītu (8:10). Taču turpinājumā viesi pārņēma iniciatīvu un pirmo ceturtdaļu noslēdza, esot vadībā ar 14 punktu pārsvaru (30:16). Otrajā spēles nogrieznī “Zeņit” izvirzījās vadībā pat ar 21 punkta pārsvaru (40:19), taču līdz pirmā puslaika beigām rīdziniekiem izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, panākot -11 (38:49).

Līdzīga tendence saglabājās arī nākamās ceturtdaļas sākumā. Taču tad rīdzinieki pamazām samazināja rezultāta starpību, un pēc sešām ar pusi nospēlētām minūtēm ceturksnī “Zeņit” bija vadībā tikai ar 54:50. Tiesa, ceturtdaļas noslēgumā Sanktpēterburgas klubam atkal bija 20 punktu pārsvars. Noslēdzošajā spēles nogrieznī “VEF Rīga” turpināja vājo spēli, ļaujot “Zeņit” svinēt pārliecinošu panākumu.

Bērziņš laukumā pavadīja 26 minūtes un 26 sekundes, realizējot četrus no sešiem divpunktu metieniem, trīs no pieciem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem. Tāpat latvieša kontā septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, divas piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi.

Tikmēr cits latvietis Jānis Timma laukumā spēlēja 26 minūtes un 25 sekundes, trāpot vienīgo divpunktu metienu un divus no sešiem tālmetieniem, bet aizmetot garām abus soda metienus, kopā iekrājot astoņus punktus. Timma izcēlās arī ar četrām bumbām zem groziem, sešām rezultatīvām piespēlēm, divām kļūdām, vienu pārtvertu piespēli, četrām piezīmēm un trim izprovocētiem pārkāpumiem.

Šosezon abu komandu pirmajā tikšanās reizē pērn oktobrī Sanktpēterburgā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 76:91.

Arī “VEF Rīga” iepriekšējo spēli aizvadīja trešdien, “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros ar 100:58 izbraukumā uzveicot “Jelgavu”.

Vienotās līgas līdere ar 18 panākumiem 19 mačos ir Maskavas CSKA komanda, bet “Zeņit” ar 11 panākumiem 14 mačos ieņem ceturto pozīciju.

Savukārt “VEF Rīga” komanda, kas zaudējusi iepriekšējās četrās Vienotās līgas spēlēs, ar četrām uzvarām 17 mačos ir 14.pozīcijā.