EPA/Scanpix

Timmas un Mālmaņa pārstāvētā “Baskonia” iekļūst Eirolīgas ceturtdaļfinālā 0

Latvijas basketbolistu Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas “Baskonia” ceturtdien izcīnīja uzvaru ULEB Eirolīgas 29.kārtas spēlē un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

“Baskonia” regulārā turnīrā priekšpēdējā mačā savā laukumā ar rezultātu 83:72 (22:18, 16:16, 18:19, 27:19) pārspēja Izraēlas klubu Telavivas “Maccabi”, kas bija tās tiešā pretiniece cīņā par “play-off”.

Timma šajā spēlē laukumā bija 12 minūtes, aizmezdams garām pa vienam divpunktu metieniem un vienam tālmetienam.
Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās un divas reizes pārkāpa noteikumus, efektivitātes koeficienta rādītājā palikdams uz nulles.

Tikmēr Mālmanis bija pieteikumā, bet laukumā nedevās.

“Baskonia” rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija vācietis Johanness Foigtmans. Savukārt pretiniekiem tikpat sameta amerikānis Pjērs Džeksons.

Tāpat uzvaru ceturtdien svinēja Milānas “Olimpia”, kas viesos ar rezultātu 83:78 (28:23, 15:20, 17:21, 23:14) apspēlēja Vācijas čempioni Bambergas “Brose”.

Dairis Bertāns savus pirmos punktus guva tikai sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad ar tālmetienu panāca 69:71. Nepilnas divas minūtes vēlāk viņš iemeta vēl vienu trejaci, panākdams 77:73, pēc pusotras minūtes vēl pievienodams divus punktus (81:75).

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un divas sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem.
Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes pārkāpa noteikumus un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr uzvaru izcīnīja Rodiona Kuruca pārstāvētā Spānijas komanda “Barcelona”, kas viesos ar rezultātu 107:83 (23:19, 32:15, 26:33, 26:16) apspēlēja Turcijas vienību Stambulas “Anadolu Efes”.

Kurucs laukumā devās trīs minūtes un 44 sekundes pirms pamatlaika beigām, šajā laikā aizmezdams garām vienu divpunktu metienu. Tāpat viņš paspēja pieļaut vienu kļūdu, divas reizes pārkāpt noteikumus un tikt pie efektivitātes koeficienta -4.

“Lassa” šajā mačā realizēja 19 tālmetienus, kas ir jauns Eirolīgas rekords.

Vēl ceturtdien iepriekšējās sezonas Eirolīgas un Turcijas čempione Stambulas “Fenerbahce” viesos ar 73:64 (20:18, 17:20, 22:15, 14:11) pārspēja Krievijas klubu Maskavas apgabala “Himki”.

“Himki” vienībā 19 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Aleksejam Švedam.
Šveds šosezon 29 mačos guvis 612 punktus, kas Eirolīgā regulārajā čempionātā ir jauns rekords. Iepriekšējā sezonā 28 mačos 609 punktus guva Kazaņas “Unics” basketbolists Kīts Lengfords.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS
EIROLĪGA.
“Baskonia” – “Maccabi” 83:72, Jānis Timma (12 min) bez punktiem, 3AB, 3RP. “Olimpia Milano” – “Brose Baskets” 83:78 viesos, Dairis Bertāns (18 min) 8+1AB+1RP. “Barcelona” – “Anadolu Efes” 107:83 viesos, Rodions Kurucs (3 min) bez punktiem.