×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Timoščenko aicina EČ futbola laikā ignorēt Janukoviču

isape.wordpress.comisape.wordpress.com

Eiropas Savienības līderiem un Eiropas valstu politiķiem jāizrāda atbalsts Ukrainai un jāignorē valsts prezidents Viktors Janukovičs Eiropas čempionāta (EČ) futbolā vīriešiem finālturnīra laikā, aicinājusi notiesātā bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko.

“Stāvot Janukovičam līdzās tribīnēs vai vienkārši paspiežot viņam roku, jūs palīdzēsiet Ukrainas autoritārajam režīmam, kas manas valsts pilsoņiem atņem visas tiesības un brīvības. Šī ir reize, kad mums jūsu palīdzība nepieciešama vairāk kā jebkad iepriekš,” Timošenko paziņojusi ASV telekompānijai CNN, liecina Timošenko partijas “Tēvzeme” mājaslapā ievietotā informācija.

CNN korespondents Fils Bleks norādījis, ka “Jūlija Timošenko aiz restēm cīnās ar Ukrainas varu”.

Timošenko meita Jevgeņija intervijā CNN uzsvēra, ka viņas māte “cīnās par savu valsti, neskatoties uz represijām un režīma ņirgāšanos”.

Bijusī Ukrainas premjerministre, kas kopš 9.maija atrodas Ukrainas valsts dzelzceļa uzņēmuma “Ukrzaļizņica” centrālajā klīniskajā slimnīcā Harkovā, solīja, ka visas Ukrainas valstsvienības futbola spēles skatīsies televīzijā un atbalstīs Ukrainu, kā to ir darījusi vienmēr.

Eiropas Savienība, kas nosodījusi Timošenko notiesāšanu, nepieņēma kopīgu lēmumu boikotēt EČ Ukrainā, tomēr politiķi var pieņemt lēmumu, vai apmeklēt futbola finālturnīru Ukrainas pilsētās. Jau paziņots, ka visi Francijas valdības locekļi nolēmuši nebraukt uz EČ Ukrainā.

EČ finālturnīrs notiek no 8.jūnija līdz 1.jūlijam četrās Ukrainas un četrās Polijas pilsētās.

Kijevas Pečoras rajona tiesa pērn oktobrī atzina Timošenko par vainīgu amata pilnvaru pārsniegšanā saistībā ar gāzes piegāžu līgumu parakstīšanu starp Ukrainu un Krieviju un piesprieda viņai septiņu gadu cietumsodu.

Rietumvalstis pauž viedokli, ka Timošenko, kas ir opozīcijas partijas “Tēvzeme” līdere, tiek vajāta politisku motīvu dēļ. Šādu viedokli pauž arī  Timošenko, kas savu vainu neatzīst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+