×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Timošenko aicina atbalstītājus uz protestiem (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainian students hold a giant EU flag during a protest rally in the western Ukrainian city of Lviv on November 22, 2013. Jailed Ukrainian opposition leader Yulia Tymoshenko on November 22 urged supporters to take to the streets in protest at the government's scrapping of a plan to sign an Association Agreement with the European Union. AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN

Apcietinājumā turētā Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko piektdien aicinājusi savus atbalstītājus iziet ielās, lai protestētu pret valdības lēmumu apturēt Eiropas Savienības (ES) asociācijas līguma parakstīšanu.

“Jūlija Timošenko (..) aicina ukraiņus iziet ielās visā valstī,” žurnālistiem paziņoja viņas advokāts Sergejs Vlasenko, norādot, ka Timošenko šo valdības soli salīdzinājusi ar 1991.gada augusta puču Padomju Savienībā.

Timošenko mudinājusi Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču nepieļaut “lielāko kļūdu dzīvē”, norādot, ka asociācijas līguma parakstīšana esot viņa vienīgā iespēja izdzīvot politikā.

Vēstulē Janukovičam, ko nolasīja Timošenko advokāts, politiķe norāda, ka prezidentam būtu nekavējoties jāpārskata lēmums atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas.

“Šodien, nogalinot šo līgumu, Jūs pieļaujat lielāko kļūdu dzīvē. Jūs domājat, ka varēsiet turpināt blefošanas un šantāžas politiku un spēlēt starp diviem civilizācijas centriem, saņemot no viņiem dāvanas, lai saglabātu varu,” raksta Timošenko. “Jūs kļūdāties. Jūs paliksiet viens pret vienu ar Krieviju, un Jums būs jādzīvo saskaņā ar tās plānu.”

“Pēcāk Krievija Jums liks izvēlēties – vai nu tā izglābs Jūs no sociālā un ekonomiskā sabrukuma apmaiņā pret neatkarības zaudēšanu, vai arī tā nerīkosies vispār,” brīdina politiķe.

Ukrainas parlaments ceturtdien neatbalstīja nevienu no sešiem likumprojektiem, kas ļautu notiesātajai ekspremjerei Jūlijai Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Šāda likumprojekta pieņemšana ir viena no galvenajām Briseles prasībām, kas Kijevai tika izvirzīta, lai 28. un 29.novembrī Viļņā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Ukrainai būtu iespēja ar ES parakstīt asociācijas līgumu.

Pēc tam Ukrainas valdība paziņoja, ka tā aptur ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanas procesu. Šis lēmums faktiski likvidēja iespējas parakstīt līgumu Viļņas samitā, kas nozīmē, ka tagad process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ai,ai,ai.Jūlei neļauj paņemt pēdu.Nu riebēkļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+