×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Timošenko apraudzīs Rietumu ārsti

timo

Lai novērtētu apcietinājumā Ukrainā Harkovas apgabala cietumā turētās bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko veselības stāvokli, šodien tur ieradušies rietumvalstu ārsti, vienlaikus turpinot izskanēt bažām par ekspremjeres veselību un medicīnisko aprūpi.

 

Cietumā ieradušies trīs Kanādas un divi Vācijas ārsti, arī kardiologs un neirologs, teikts ieslodzījuma vietas paziņojumā. “Mēs ceram, ka valdība no mūsu humānās misijas konstatējumiem izdarīs secinājumus,” ierodoties Harkovā, sacīja viens no ārstu grupas pārstāvjiem vācietis Karls Makss Einhaupls. Sagaidāms, ka ārstu grupa nāks klajā ar paziņojumu rīt, kad būs pabeigtas ekspremjeres medicīniskās pārbaudes.

Timošenko ir faktiski piesieta pie gultas, jo nav saņēmusi pienācīgu medicīnisko aprūpi, kad viņai sākusi sāpēt mugura, turklāt viņa cieš no cietuma personāla sliktas izturēšanās, apliecināja ekspremjeres atbalstītāji, kā piemēru minot, ka sargi viņas kamerā visu laiku tur ieslēgtu apgaismojumu. Cietuma administrācija ir atzinusi, ka Timošenko nesen sastiepusi muguras muskuli, vienlaikus uzstājot, ka viņa saņem pienācīgu medicīnisko aprūpi.

Jūlijas Timošenko meita Jevhenija Timošenko, 1. februārī uzstājoties ASV senātā, apliecināja, ka viņas māti cietumā pazemo. Ekpremjere sešus mēnešus tiek turēta “nelegālā apcietinājumā, pret viņu izturas slikti un pazemo”, opozīcijas līderei “liedz gulēt, un, cenšoties viņu salauzt, viņa pakļauta iebiedēšanai”, senāta ārlietu komisijas Eiropas lietu apakškomisijā sacīja līderes meita.

Jūlija Timošenko tika apcietināta 5. augustā. Savukārt 11. oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju. Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai “Naftogaz” nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā. Timošenko savu vajāšanu vērtē kā politisku atriebību, ko pret viņu izvērš prezidents Janukovičs pēc viņa uzvaras 2010.gada valsts galvas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+