×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

Timošenko apsūdz arī valsts nodevībā

julija3

Ukrainas parlamenta deputāti atbalstījuši ieceri sākt jaunu tiesas procesu pret jau ieslodzīto bijušo valsts premjerministri Jūliju Timošenko, šoreiz viņu apsūdzot “valsts nodevībā”, informē raidsabiedrība “Radio Free Europe”.

Pēc Ukrainas parlamentāriešu ieskatiem Timošenko nodevusi valsti, 2009. gadā veicot sarunas ar Krieviju par jauno gāzes līgumu. Viņai jau piespriests septiņu gadu cietumsods par šī līguma parakstīšanu, kas Ukrainas enerģētikas kompānijai “Naftogaz” nesis zaudējumus vairāk nekā pusotra miljardu grivnu jeb simt miljonu latu apmērā. Tagad Ukrainas deputāti atbalstījuši ieceri izveidot parlamentāro izmeklēšanas komisiju, apgalvojot, ka Timošenko darbībās “saskatāmas nodevības pazīmes” un ka viņa “darbojās citas valsts interesēs”.

Timošenko birojs šādas apsūdzības nosaucis par “pilnīgām blēņām”. Kā Eiropas Savienība, tā ASV asi nosodījušas bijušās Ukrainas valdības vadītājas tiesāšanu. Arī cilvēktiesību aizstāvji Ukrainā un citviet Timošenko ieslodzīšanu sauc par politisko atriebību, ko īsteno valsts prezidents Viktors Janukovičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+