Eiropa

Timošenko meita baidās par mātes dzīvību 0

Foto – AFP

Ukrainā apcietinājumā turētās bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko meita Jevgēņija (attēlā) atzina, ka nespēj atrunāt māti no badastreika un ka katru dienu mostas ar bailēm par mātes dzīvību.

Runājot par ekspremjeri, kas pieteikusi badastreiku protestā pret nule kā notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātu falsifikāciju, Jevgēņija sacīja, ka “nezina, cik ilgi viņa izturēs”. “Ir ļoti grūti sevi kontrolēt un nesākt kliegt pilnā balsī, jo tas viss ir viltojums,” norādīja ekspremjeres meita. “Es sapratu, ka es esmu viens no cilvēkiem, kas var viņai palīdzēt. Kaut ko darīt. Bet es nezināju, ko tieši es varu darīt. Viņa tiek novērota visos stūros. Mēs sarunājamies čukstos. Mums ir jārada kaut kādi fona trokšņi, piemēram, klauvējot, jo tur ir mikrofoni.”

Ekspremjere badastreiku ieslodzījumā pieteikusi arī agrāk. “Pirmā reize bija pēc tam, kad viņai uzbruka un viņu piekāva. Tad viņas badastreiks ilga 21 dienu. Tagad es nezinu, cik ilgi viņa izturēs,” atzina līderes meita. “Es esmu ļoti satraukta par viņu un viņas veselību, jo viņa cietumā jau ir zaudējusi desmit kilogramus. Viņa ir zaudējusi svaru, un viņa ir ļoti vāja. Bet viņas noskaņojums ir labs. Ik rītu es pamostos un ceru, ka mana māte ir dzīva, ka ar viņu viss ir kārtībā. Ka viņa naktī nav aizvesta un ka viņai nav uzbrukts. Katru dienu man ir bail par viņas dzīvību.”

LA.lv