×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Timošenko meita: Eiropas politiķi bija šausmās par ekspremjeres apstākļiem

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Eiropas Parlamenta spīkers Pets Kokss un bijušais Polijas prezidents Aleksandrs Kvasņevskis bijuši šausmās par apstākļiem, kādos Harkovas slimnīcā tiek turēta bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, pēc tikšanās ar māti sacīja ekspremjeres meita Jevgēņija Timošenko (attēlā).

“Viņi atnāca uz istabu, kur viņa atradās, dušas telpā,” sacīja opozīcijas līderes meita. “Viņi bija šausmās par šiem apstākļiem, viņi redzēja pašus monitorus, redzēja personāla darbinieku – vīriešu – klātbūtni, apsargus, redzēja šīs kameras, viņi visu to saprata, sajuta. Viņi vienkārši bija šokā, kad ieraudzīja šīs kameras, viņi visu izpētīja, pārliecinājās – kas un kā ir. Viņi saprot, ka tādos apstākļos izārstēties nav iespējams,” norādīja Jevgēņija Timošenko.

Kokss un Kvasņevskis EP pilnvarojumā veic Timošenko lietas uzraudzību. Ekspremjere, kas 2011. gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012. gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā. 8. janvārī viņa uzsāka pilsoniskās nepakļaušanās akciju, protestējot pret to, kā viņa slimnīcā tiek apsargāta. Viņa atsakās atgriezties savā palātā, pieprasot, lai no tās tiktu aizvāktas novērošanas kameras. Bijusī valdības vadītāja laiku pavada koridorā vai tikšanās telpās. Viņa nakšņo uz guļamlāvas, kas ir novietota dušas telpā.

Par pilsoniskās nepakļaušanās akcijas uzsākšanu Timošenko paziņoja vēstulē Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam. “Ir pagājis gads un septiņi mēneši kopš brīža, kad Jūs mani nolaupījāt, padarot par ķīlnieci, un ar varu un viltu turat gūstā. Jūs tieši tāpat ar spēka palīdzību esat sagrābis un uzurpējis valsts varu, uzņēmis kursu uz ukrainofobiju un kleptokrātiju. Pateicoties Jums, Ukraina ir teju zaudējusi iespējas kļūt par eiropeisku valsti,” teikts vēstulē, kas publicēta ekspremjeres oficiālajā tīmekļa vietnē “tymoshenko.ua”. “Lai sabiedrībā mazinātu bailes Jūsu režīma priekšā, lai vēlreiz pateiktu, ka Jūs pazemojat un izpostāt Ukrainu, es izziņoju savu personīgo pilsoniskās nepakļaušanās akciju.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+