×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Timošenko meita: Māti cietumā pazemo

jevhenija

Apcietinātās Ukrainas ekspremjeres un opozīcijas līderes Jūlijas Timošenko meita Jevhenija Timošenko, uzstājoties ASV senātā, sacīja, ka viņas māti cietumā pazemo.

Ekpremjere sešus mēnešus tiek turēta “nelegālā apcietinājumā, pret viņu izturas slikti un pazemo”, opozīcijas līderei “liedz gulēt un, cenšoties viņu salauzt, viņa pakļauta iebiedēšanai”, senāta ārlietu komisijas Eiropas lietu apakškomisijā sacīja līderes meita.

Viņa arī mudināja senatorus vērst spiedienu pret Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, lai panāktu Jūlijas Timošenko atbrīvošanu. Ekspremjere “varēja nomirt”, pēc tam kad cietumā viņai “neizskaidrojamā kārtā kritās asinsspiediens” un viņa zaudēja samaņu, senatorus brīdināja Jevhenija. Pirms ārstu ierašanās Jūlijas Timošenko kameras biedrene 20 minūtes centusies dabūt ekspremjeri pie samaņas.

“Kamēr Timošenko kundze atrodas aiz restēm, Ukrainai padziļināt attiecības ar Rietumiem būs sarežģīti, ja ne neiespējami,” sacīja senatore Džīna Šahīna. Ukrainas pašreizējais līderis grib panākt, lai Jūlija Timošenko “uzraksta vēstuli, publiski lūdzot piedošanu un atzīstot savus “grēkus”, lai viņš tad viņu apžēlotu”, norādīja Jevhenija. Tas “nekad nenotiks”, sacīja ekspremjeres meita, uzsverot, ka viņas māte nekādus noziegumus nav pastrādājusi.

Jūlija Timošenko tika apcietināta 5. augustā. Savukārt 11. oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju. Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai “Naftogaz” nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā. Timošenko savu vajāšanu vērtē kā politisku atriebību, ko pret viņu izvērš prezidents Janukovičs pēc viņa uzvaras pagājušā gada valsts galvas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+