×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Timošenko: Melnās jūras flote ir jāaizvāc (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko intervijā raidsabiedrībai BBC izteikusies, ka Ukrainai vajadzētu mainīt konstitūciju un atteikties no Krievijas Melnās jūras flotes uzturēšanas savā teritorijā.

“Ņemot vērā pēdējos notikumus, Melnās jūras flote jāuzlūko kā militārās nestabilitātes avots un kara priekšvēstnesis. Tāpēc ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk kara floti no Ukrainas aizvākt,” paziņojusi Timošenko. Viņā norādīja, ka būtu jāatceļ 2010. gadā parakstītais Harkovas līgumus, saskaņā ar kuru Krievijas Melnās jūras flote Ukrainas teritorijā var atrasties līdz 2042. gadam.

Timošenko uzskata, ka jauna konstitūcija Ukrainā varētu tikt pieņemta pēc tuvākajos mēnešos notikušajām vēlēšanām. “Pēc revolūcijas sākas laiks, kad mums jāveido jaunas attiecības starp tautu un varu. Asinis Ukrainā vairs nebūs,” paziņoja Timošenko.

Vienlaikus Ukrainas bijusī valdības vadītāja aizstāvēja 2009. gadā ar Krieviju noslēgtos gāzes līgumus, kuru dēļ viņu iepriekšējā vara notiesāja. Timošenko tika apsūdzēta par valstij neizdevīgu gāzes līgumu slēgšanu. “Esmu pārliecināta, ka tirgus cena gāzei mūsu kompānijas padara stiprākas ārvalstu tirgos,” britu raidsabiedrībai pauda Timošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būtu tikai loģiski ka, tā kā Krievija lauza Budapeštas līgumu par suverenitātes garantijām Ukrainai, tad Ukrainai ir tiesības un pienākums lauzt Krievijas un Ukrainas līgumu par Krievijas Melnās jūras floti Krimā.
    Šī flote joprojām bloķē Ukrainas kuģu brīvu kustību tās teritorijā, rīko provokācijas un ir saspīlējuma objekts militārai konfrontācijai starp abām valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+