×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Timošenko mudina ukraiņus balsot

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukraiņiem ir pienākums svētdien, 28.oktobrī, piedalīties parlamenta vēlēšanās un veikt savu ieguldījumu, lai padzītu no varas prezidenta Viktora Janukoviča un viņa kriminālās “Ģimenes” režīmu, apliecināja apcietinātā Ukrainas opozīcijas līdere, bijusī premjerministre Jūlija Timošenko (attēlā).

“Katram ir jācīnās ar diktatūru tā, kā viņš var. Tā ir visu kopīgā un katra atsevišķā cilvēka lieta. Tieši tāpēc es tagad vēršos pie visiem ukraiņiem – nāciet uz vēlēšanām! Jūsu masveida ierašanās var kļūt par pretindi falsifikācijai, par jūsu personīgo ieguldījumu, lai atstādinātu no varas Janukoviču un visu viņa kriminālo “Ģimeni”,” norādīja ekspremjere.

Apcietinātās līderes meita Jevgēņija Timošenko, nobalsojusi vēlēšanu iecirknī Dņepropetrovskā, sacīja: “Es balsoju par Jūlijas Timošenko, visu politieslodzīto brīvību, lai rīt nepamostos aiz dzeloņstiepļu žoga.”

Runājot ar žurnālistiem, viņa nodeva mātes lūgumu “nākt uz vēlēšanām un nedot diktatūrai iespēju uzvarēt”.

Vaicāta, vai šodien balso arī viņas tēvs Oleksandrs, kurš ir saņēmis politisko patvērumu Čehijā, viņa atbildēja: “Man nešķiet, ka tiem, kas ir saņēmuši politisko patvērumu, ir iespējas piedalīties vēlēšanās”.

Ekspremjeres meita arī pauda nožēlu, ka šodien Dņepropetrovskā balso viena, it īpaši atceroties, ka iepriekšējās vēlēšanās viņa tur balsoja kopā ar māti un tēvu.

“Diemžēl pašreizējais režīms maniem vecākiem liedza piedalīties vēlēšanu kampaņā,” norādīja Jevgēņija.

Ukrainas vienpalātas parlamentā ir 450 deputātu vietas. 225 likumdevēji tiks ievēlēti no partiju sarakstiem, vēlētājiem balsojot par konkrētu partiju, bet otra puse deputātu tiks izraudzīta vienmandāta apgabalos. Šo vēlēšanu sistēmu atjaunoja līdzšinējais parlaments, un tiek uzskatīts, ka tas nāks par labu pašreizējai varas partijai – Janukoviča Reģionu partijai.

Atbilstoši aptaujai, ko no 9. līdz 15.oktobrim veicis pētījums centrs “Socis”, pilsoņu vidū, kas nolēmuši piedalīties vēlēšanās un ir izšķīrušies, par kuru politisko spēku balsot, 31,8% balsos par Reģionu partiju, bet par opozīcijas partiju apvienību “Batkivščina” – 22,1%.

Par proeiropeisko, pasaules boksa čempiona Vitālija Kļičko vadīto partiju UDAR apņēmušies balsot 19,5%, kompartiju – 12,9%, bet radikālo nacionālistu partiju “Svoboda”- 6,5% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+