×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Timošenko nepretendēs uz Ukrainas premjera amatu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukraine's opposition leader Yulia Tymoshenko (C) poses with United States Ambassador to Ukraine Geoffrey Pyatt (L) and EU Ambassador to UKraine Jan Tombinski during their meeting in Kiev on February 23, 2014. Tymoshenko said on February 23 that she would not seek the post of prime minister in a new coalition government formed following the ouster of president Viktor Yanukovych. AFP PHOTO/ TYMOSHENKO PRESS-SERVICE POOL / ALEXANDER PROKOPENKO RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO/ TYMOSHENKO PRESS-SERVICE POOL / ALEXANDER PROKOPENKO" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Ukrainas opozīcijas līdere un ekspremjere Jūlija Timošenko svētdien, 23.februārī, paziņoja, ka nepretendēs uz premjerministra amatu jaunā koalīcijas valdībā, kura tiks izveidota pēc prezidenta Viktora Janukoviča atcelšanas.

“Informācija, ka es tieku apsvērta [kā kandidatūra] Ukrainas premjerministra amatam, man bija pārsteigums,” teikts Timošenko paziņojumā, kuru publicēja viņas partija “Tēvzeme”.

“Par šo jautājumu nav bijusi vienošanās vai apspriešanās ar mani. Paldies jums par cieņu, bet es lūdzu neapsvērt manu kandidatūru valdības vadītāja amatam,” paziņoja Timošenko.

Ukrainas parlamenta deputāts no partijas “Tēvzeme” frakcijas Nikolajs Tomenko jau pirms tam svētdien paziņoja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošu neoficiālu informāciju Timošenko nepretendē uz premjera amatu.

Tomenko svētdienas rītā bija paziņojis, ka Ukrainas Augstākajā padomē (parlamentā) tiek apspriestas trīs galvenās kandidatūras premjerministra amatam – ekspremjere Jūlija Timošenko, opozīcijas partijas “Tēvzeme” frakcijas līderis Arsenijs Jaceņuks un ārpusfrakciju deputāts Pjotrs Porošenko.

Timošenko, kas kopš 2011.gada atradās apcietinājumā, 22.februārī ar parlamenta lēmumu tika atbrīvota no cietuma Harkovā un ieradās Kijevā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+