×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Timošenko no cietuma nogādāta slimnīcā

timosenko2

Pērn notiesātā Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko trešdienas rītā no cietuma pārvesta uz slimnīcu, ziņu aģentūrai “Reuters” apstiprināja aculiecinieki.

Jau vēstīts, ka ieslodzītā politiķe cieš no muguras sāpēm un uzsākusi badastreiku. Timošenko meita Jevgēņija gan atklāja, ka viņas māte vācu mediķu uzraudzībā grasās pārtraukt badastreiku. Timošenko uzsāka badastreiku pēc tam, kad viņu, pēc pašas vārdiem, piekāvuši apsargi, kas ekspremjeri ar varu nogādājuši vietējā slimnīcā, lai tur ārstētu viņas muguras sāpes, kuru dēļ Oranžās revolūcijas līdere nespēja piedalīties jaunā tiesas procesā. Varasiestādes liegušas Timošenko izbraukt no valsts, lai ārvalstīs saņemtu medicīnisko palīdzību, bet no Ukrainas mediķu pakalpojumiem viņa atteikusies. Tādēļ panākts kompromiss, ka politiķe nogādāta Harkovas slimnīcā, kur viņu ārstēs vācu mediķi.

Pagājušā gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunos apsūdzības punktos. Pirmo tiesas spriedumu Timošenko ir apstrīdējusi, tomēr notiesāšana par jaunām apsūdzībām ievērojami apgrūtinātu bijušās premjeres un viņas atbalstītāju cīņu par viņas atbrīvošanu no Harkovas sieviešu cietuma.

Jaunās apsūdzības saistītas ar fondu līdzekļu piesavināšanos 405,5 miljonu dolāru (aptuveni 217 miljonu latu) apmērā laikā, kad Timošenko vadīja uzņēmumu “Ukrainas vienotās enerģētikas sistēmas”. Aizdomās par līdzīgiem pārkāpumiem Timošenko tika aizturēta jau 2001. gadā, taču drīz vien viņa tika atbrīvota un viņai izvirzītās apsūdzības atceltas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+