×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Timošenko nogādāta atpakaļ cietumā

julija5

Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kas piektdienas vakarā muguras sāpju dēļ no cietuma pārvesta uz Harkovas slimnīcu, svētdien atkal nogādāta atpakaļ cietumā.

Kā žurnālistiem paziņojusi Ukrainas veselības aizsardzības ministra vietniece Raisa Moisejenko, bijusī premjere “kategoriski atteikusies” ļaut sevi ārstēt ukraiņu ārstiem. “Šī nav nekāda viesnīca. Slimnīca domāta tādēļ, lai tur ārstētos,” piebildusi Moisejenko.

Timošenko atbalstītāji un advokāti vairākkārt pauduši bažas, ka ieslodzījumā viņas veselības stāvoklis krasi pasliktinājies. Aprīļa sākumā Ukrainas ģenerālprokurors Viktors Pšonka deva atļauju norīkot viņai ārstniecības kursu ārpus cietuma. Taču pret iespēju ārstēties Ukrainas slimnīcā Timošenko noskaņota klaji noraidoši, baidoties, ka tur viņu varētu mēģināt noindēt vai inficēt ar kādu slimību.

Valsts Ieslodzījuma vietu departaments pirms tam gan ziņoja, ka bijusī premjere pēc iepazīšanās ar īpaši pieaicinātu vācu ārstu atzinumiem beidzot pati izteikusi vēlēšanos ārstēties. Tomēr Timošenko advokāts izteicis šaubas, vai viņas pārbraukšana uz slimnīcu tiešām bijusi brīvprātīga.

Pēc neoficiālām ziņām, slimnīcā Timošenko atteikusies ne vien no mediķu palīdzības, bet arī no parastās ārstu apskates. Viens no pieaicinātajiem vācu mediķiem arī izteicies, ka bijušās premjeres “dziļā neuzticēšanās” Ukrainas ārstiem būtiski apgrūtina viņas iespējas ārstēties.

Pieminēto muguras sāpju dēļ Timošenko nevarēja apmeklēt jauno tiesas prāvu par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, ko šonedēļ sāka Ukrainas tiesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+