×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Timošenko piesaka badastreiku

julija6

Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kas izcieš septiņu gadu cietumsodu, no 20. aprīļa pieteikusi badastreiku, paziņoja viņas advokāts Sergejs Vlasenko.

Advokāts norādīja, ka Timošenko uz rokām ir zilumi un uz vēdera asinsizplūdumi, kas esot parādījušies pēc viņas pārvešanas no kolonijas uz slimnīcu. “Viņai visas rokas ir zilumos un milzīga hematoma uz vēdera, kas ir redzama joprojām, neskatoties uz to, ka pagājušas jau četras dienas,” stāstīja Vlasenko. Viņš noraidīja Harkovas apgabala prokurora Genadija Tjurina teikto, ka Timošenko atteikusies no medicīniskajām pārbaudēm, piebilstot, ka tiesas eksperti solījuši pārbaudu rezultātus ierakstīt viņas medicīniskajā kartē, bet to nav izdarījuši. Advokāts pieļāva, ka miesas bojājumi ir iemesls, kādēļ advokātus divas dienas neielaida pie Timošenko, kas, kā apgalvoja advokāts, nespējot piecelties no gultas. Vlasenko skaidroja, ka Timošenko badastreiks ir protests pret valstī notiekošo, pret to, kas notiek valsts cietumos. Bijušo premjerministri esot ar varu slimnīcā nogādājuši divi kolonijas darbinieki kolonijas priekšnieka pirmā vietnieka vadībā.

Timošenko piektdienas vakarā muguras sāpju dēļ tika pārvesta no cietuma uz slimnīcu, bet svētdien jau tika nogādāta atpakaļ kolonijā. Ukrainas veselības ministra pirmā vietniece Raisa Mousejenko paziņoja, ka lēmums par Tomošenko pārvešanu atpakaļ uz cietumu tika pieņemts pēc tam, kad svētdienas rītā viņa kārtējo reizi attiecās no medicīniskās apskates veikšanas un ārstēšanas uzsākšanas.

Timošenko  par muguras sāpēm sūdzas jau ilgāku laiku, un tādēļ neapmeklē jauno tiesas prāvu, kas ceturtdien sākās pret viņu saistībā ar apsūdzībām par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, zādzību un ienākumu ārvalstu valūtās slēpšanu laikā, kad viņa 90. gados vadīja enerģētikas   uzņēmumu  “United Energy Systems of Ukraine” (UESU).

Kijevas Pečoras rajona tiesa pērn oktobrī atzina Timošenko par vainīgu amata pilnvaru pārsniegšanā saistībā ar gāzes piegāžu līgumu parakstīšanu starp Ukrainu un Krieviju un piesprieda viņai septiņu gadu cietumsodu, bet triju gadu laikā pēc soda izciešanas būs aizliegts ieņemt valsts amatus. Rietumvalstis pauž viedokli, ka Timošenko, kas ir opozīcijas partijas “Tēvzeme” līdere, tiek vajāta politisku motīvu dēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+