Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
15. decembris, 2015
Drukāt

Tīrā gaisa “mazulis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Radīts miniatūrs gaisa piesārņojuma noteikšanas sensors “Atmotube”.

Savienota ar viedtālruni, mazā cilindriskā ierīce nosaka, kādas kvalitātes gaiss tiek elpots. Ierīce mēra gan gaistošo organisko savienojumu, gan oglekļa monoksīda, gan alergēnu daudzumu gaisā. Viedtālrunī būs redzama, piemēram, gaisa tabula. 0 norāda uz nāvējošu gaisa saturu, bet 100 ir pats tīrākais gaiss. Atkarībā no vietām, kur cilvēks būs pabijis, ierīce automātiski izveidos karti ar šo vietu piesārņojumu. Ja gaisa kvalitāte būs neapmierinoša, ierīce par to ziņos. Pieņemot, ka ierīce būs iestatīta mērījumu veikt ik pēc minūtes, tās akumulators bez uzlādes izturēs pat mēnesi. Ierīce ir tik niecīga, ka to bez problēmām var nēsāt kabatā vai kopā ar atslēgām. Tās cena ir pieņemami 75 eiro.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+