×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Tīrākā necieņa! Kāds “šmurgulis” Talsu mežā izsviedis veselu kaudzi ar bestselleriem… (9)

Kadrs no videoKadrs no video

Mirdza Ķempe, Džeks Londons, Fjodors Dostojevskis… Šo literatūras dižgaru grāmatas nevajadzīgas kļuvušas kādam iedzīvotājam, kurš tās vienkārši izsviedis mežā, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Meža ieloks uz Rojas un Talsu novada robežas. Dodamies dziļāk tajā kopā ar kundzi, kura dzīvo viensētā pārsimt metru attālumā. Nonākam vietā, kur kāds pastrādājis lielu cūcību – izmetis mežā prāvu literatūras krājumu vietā ap 100 metriem no lielceļa.

Lai gan ne pirmais gadījums, kad mēslo mežā, tomēr šāds skats šokē Rojas novada domes pārstāvjus, jo ne vien piesārņota vide, bet arī apkaunoti pašmāju un ārzemju literatūras dižgaru vārdi. Problēmas risināšanā iesaistās arī Talsu novada pārstāvji, jo izrādās teritorija atrodas tieši šajā novadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Diez vai tas ir “šmurguļa” darbs… Drīzāk izskatās pēc 2-kājaina tēviņa darba, kas ar auto atveda miruša tuvinieka bibliotēku …

 2. Vācu arī makulatūru Atbildēt

  Bibliotēkas jau arī nodod vecās grāmatas makulatūrā.
  Skolai varēja iedot, lai papildina krājumus Latvijas Zaļā josta makulatūras vākšanas konkursam “Tīrai Latvijai!” Bērni no skolām jau tā ik gadu nodod TŪKSTOŠIEM tonnu makulatūras- vecas grāmatas, avīzes, žurnālus, skolas pierakstītās burtnīcas …

 3. Tie, kas šņāc uz bibliotēkām -1. Jūs taču paši bibliotēkās tās grāmatas neņemat lasīt! 2. Tās grāmatas jau bibliotēku plauktos noteikti ir. Padomju laiku mājas bibliotēkas ar maziem izņēmumiem , ir vienādas! Kur tad bibliotēkas to dāvināto daudzumu lai liek, ja lasītāji vēlas lasīt tieši mūsdienu izdevumus!
  Tomēr mežā izmest nedrīkst- tā patiešām ir grāmatu un reizē arī mūsu dabas zaimošana. Grāmats būtu jānodod makulatūrā un tās atdzimtu jaunā veidolā!

 4. tie, kuri uztraucas par šo, varētu sev paņemt tos bestsellerus, bet arī droši vien nevajag

 5. nav labi mežu piecūkot, labāk makulatūrā atdot, tomēr ar nožēlu jāatzīst, ka grāmatas nevienam nav vajadzīgas. Un kur tad lai liek? Cilvēki, kuriem roka neceļas izmest, piedāvā bibliotēkai. Lai nesarūgtinātu, arī paņemam, bet pēc tam vienalga jānodod makulatūrā, nu vismaz tiem bijušajiem īpašniekiem sirds mierīga, ka bibliotekā atdots…

 6. tieshi taa-ja agraak, gramatas, loti labpraat njeema biblioteekaas,pansionaatos…tad tagad taas nevienam nav vajadziigas..

 7. A ko lai dara. Arī es nesen saskāros ar šādu problēmu, kad man atklāja alerģiju – nācās šķirties no ļoti daudzām grāmatām – tiešām labām. Apzvanīju visas bibliotēkas, pansionātus, skolas…nu visas iespējamās vietas, kur varētu piedāvāt grāmatas – NEVIENAM NEVAJAG! Un ko tad man darīt? Atliek tikai izmest – šis čalis izmeta mežā, bet man nācās mest plītī.

 8. man duāla attieksme Atbildēt

  Cūcība ir ja izmesti ir oriģināl-valodā darbi – bibliotēkas grūti, pat neiespējami, pierunāt pieņemt, viņuprāt “liekus” eksemplārus.
  Latgalītē stāvēja kalniem(sen neesmu bijis), galvenokārt kirilicā, nepieprasītas grāmatas.
  Par tulkojumiem no svešvalodām es gan neuztrauktos:
  tur no autora gara ir maz kas palicis pāri gan tulkotāja mentalitātes, gan valodas pārvaldīšanas, gan stila un žanra izjūtas dēļ.
  Piemēram: Raiņa darbu tulkojumi krievu valodā tik tiešām atstāj iespaidu, ka latvieši, krievuprāt, ir “kašķīgi dīvaiņi, kuri dzīvo kokos un pārtiek no sēnēm” 🙂
  Mentalitāte ir, varbūt, aprakstāma, bet ne pārtulkojama !

 9. papīrs jau principā tas pats koks vien ir Atbildēt

  sadalisies un sapūs, bus par mēslojumu, celuloze nav plastmasa vai naftas produkti.

Draugiem Facebook Twitter Google+