×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Tirdzniecībā nonāks 74% simtgades dziesmusvētku biļešu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Plānots, ka uz Noslēguma koncertu un deju lieluzvedumu brīvā tirdzniecībā nonāks 74% no biļešu skaita, ielūgumu skaits nepārsniegs 2%, bet iepriekšējā rezervācijā nonāks 24% biļešu, ceturtdien informēja Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Ielūdzamo grupā iekļaus valsts augstākās amatpersonas – Latvijas prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju, premjeru, eksprezidentus, Dziesmu un deju svētku virsdiriģentus un virsvadītājus, Dziesmu un deju svētku procesa uzturētājus ārvalstīs un Kultūras ministrijas Goda viesus par ieguldījumu kultūrā.

Iepriekšējās rezervācijas grupā plāno ietvert dziesmu un deju svētku procesa uzturētājus Latvijā un ārvalstīs, kas biļešu sadali nodrošinās pēc saviem ieskatiem – šai grupai atvēlēs lielāko daļu no iepriekšējā rezervācijā paredzētajām biļetēm – 70%.

Dažādām sociālajām grupām kā daudzbērnu ģimenēm, cilvēkie, ar kustību traucējumiem, politiski represētiem, sociāli neaizsargātākajām grupām saskaņā ar iesniegumiem – atvēlēs 8% no iepriekšējās rezervācijas biļetēm, bet 22% no iepriekšējā rezervācijā paredzētajām biļetēm paredzētas Ministru kabinetam, Kultūras ministrijas un Ārlietu ministrijas oficiālajām delegācijām, Unesco pārstāvjiem, Svētku partneriem, Dziesmu un deju svētku padomei.

Svētku rīkotājs līdz rudenim izstrādās nolikumu par biļešu tirdzniecību, rezervēšanu un ielūgumu izsniegšanas kārtību, izveidos biļešu rezervēšanas iesniegumu izvērtēšanas komisiju, kā arī sagatavos biļešu cenrādi.

Nākamajos svētkos biļešu cenas plānotas no 2 līdz 65 eiro. Dārgākās biļetes tikai atsevišķos sektoros uz Noslēguma koncertu un lieluzvedumu. Skatītāju vietas Daugavas stadionā palielināsies par 100% – no 5000 iepriekš līdz 10000 – pēc rekonstrukcijas, savukārt Mežaparka Lielajā estrādē plānotais vietu skaits varētu palielināties par 36% – no 22000 iepriekš līdz 30000 pēc rekonstrukcijas pirmās kārtas.

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā ceturtdien notikušajā jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes pirmā sēdē par priekšsēdētāju ievēlēja kultūras ministri Daci Melbārdi.

Dziesmu un deju svētki notiks valsts simtgadē – 2018.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+