×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Tirdzniecībā nonāks biļetes uz izrādes “Nībelunga gredzens” ģenerālmēģinājumiem

foto - Letafoto - Leta

No pirmdienas, 15. aprīļa, Latvijas Nacionālā opera (LNO) tirdzniecībā piedāvās biļetes uz komponista Riharda Vāgnera tetraloģijas “Nībelunga gredzens” izrāžu ģenerālmēģinājumiem, liecina LNO informācija.

Jau ziņots, ka, svinot Vāgnera 200. jubileju, “Rīgas operas festivālā” šovasar tiks izrādīta ievērojamā komponista tetraloģija “Nībelunga gredzens”. Ņemot vērā to, ka visas četras festivālā plānotās izrādes jau ir izpārdotas, LNO ir radusi iespēju interesentiem piedāvāt biļetes uz cikla pirmo trīs daļu ģenerālmēģinājumiem.

Biļetes būs iespējams iegādāties uz 28. maija izrādes “Reinas zelts” ģenerālmēģinājumu, kas sāksies plkst.19, 29. maija izrādes “Valkīra” ģenerālmēģinājumu, kas sāksies plkst.18, un uz 30. maija izrādes “Zīgfrīds” ģenerālmēģinājumu, kas sāksies plkst.17.

Biļetes uz ģenerālmēģinājumiem varēs iegādāties par desmit latiem. Rezervēt biļetes iespējams LNO mājaslapā “www.opera.lv” vai pa e-pastu “boxoffice@opera.lv”.

Kā ziņots, gatavojoties Vāgnera 200. jubilejai un atgādinot Rīgas nozīmi viņa dzīvē, “Nībelunga gredzena” tetraloģijas uzvedumi jau no 2006. gada bijuši LNO mākslinieciskās programmas centrā, tomēr pilnā apjomā cikls tiks izrādīts 16.”Rīgas operas festivāla” laikā no 4. līdz 9. jūnijam.

LNO rīkotais “Rīgas operas festivāls”, kas dibināts 1998. gadā, ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Ziemeļeiropā un kļuvis par vērtīgu tradīciju. To nepacietīgi gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji.

Festivāls ik vasaru noslēdz LNO sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem, iepriekšējo sezonu spilgtākajiem iestudējumiem un kādu lielas formas vokāli instrumentālo darbu. Ikreiz tas skatītājiem piedāvā iespēju novērtēt Latvijas operas radošo prioritāšu attīstību, tikšanos ar iemīļotiem pašmāju solistiem un spožām ārzemju zvaigznēm.

Šogad “Rīgas operas festivāls” notiks no 4. līdz 15. jūnijam. Līdzās tetraloģijai “Nībelunga gredzens” skatītājiem tiks piedāvāti arī spilgtākie LNO jauniestudējumi – 12. jūnijā būs iespēja baudīt Gaetāno Doniceti operu “Lucia di Lammermoor”, 13. jūnijā – Džakomo Pučīni operas “Toska” atjaunojumu, bet 14. jūnijā – Andra Dzenīša operas “Dauka” koncertuzvedumu. Savukārt 15. jūnijā, svinot izcilā itāļu operu meistara Džuzepes Verdi 200. jubileju, festivālu noslēgs viņa mūzikas Galā koncerts ar izcilu solistu piedalīšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+