×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Tirdzniecības centra “Sahāra” ēkas īpašnieks noliedz informāciju par plaisu ēkā

Foto - LETAFoto - LETA

Tirdzniecības centrā “Sahāra” nav izveidojusies bīstama plaisa, biznesa portālam “Nozare.lv” apgalvoja ēkas īpašnieces SIA “MRE” valdes loceklis Gints Dzelme.

Viņš uzsvēra, ka publiskajā telpā izplatītā informācija par bīstamu plaisu ir nekorekta. Kā atzinis uzņēmuma nolīgtais inženieris, runa ir par deformācijas šuvi, kas tieši novēršot plaisu rašanos, ēkai dabiski “staigājot”. Dzelme piebilda, ka nav būvnieks un nevar precīzi izskaidrot šīs šuves nozīmi, bet uzsvēra, ka ēka ir droša un nerada draudus cilvēkiem.

Pēc Dzelmes teiktā, minētā ēka nodota ekspluatācijā 2003.gada decembrī.

Novērtējot radušos situāciju, SIA “MRE” izsludināja mācību trauksmi un evakuēja cilvēkus no tirdzniecības centra. Kopumā no visiem četriem ēkas stāviem tika evakuēti aptuveni 100 darbinieki un apmeklētāji.

Evakuācija noritēja veiksmīgi, un Dzelme pats personīgi kopā ar apsardzes darbiniekiem pārliecinājies, ka visi cilvēki ēku ir pametuši.

Pēc tam signalizācija tika atslēgta un, ņemot vērā eksperta atzinumu, cilvēki ēkā tika ielaisti atpakaļ.

Pagaidām gan SIA “MRE” nav rakstiska atzinuma no inženiera, kas apsekoja ēku, bet ir tikai mutiska informācija, ka ēka ir droša.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “MRE” apgrozījums pērn bija 420 397 lati, bet peļņa – 496 465 lati. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 338 900 lati. “MRE” pieder Albertam Ovsejam.

Kā ziņots, pārbaudot sabiedriskas nozīmes ēkas, Rīgas pilsētas būvvalde divās no tām konstatējusi iespējamu konstrukciju nestspējas apdraudējumu, informēja Rīgas domē.

Šīs ēkas ir “Rimi” veikals Augusta Deglava ielā 110 un veikals “Maxima” tirdzniecības centrā “Sahara” Lubānas ielā 117a.

Reaģējot uz informāciju, abi lielveikalu operatori nolēmuši šīs tirdzniecības vietas uz laiku slēgt.

Veicot ekspluatācijā nodoto lielveikalu “Maxima” vizuālo apsekošanu, būvvalde ir konstatējusi, ka tirdzniecības centrā “Sahara”, kurā atrodas lielveikals “Maxima”, nesošajās konstrukcijās visos tā stāvos ir novērojama caurejoša plaisa, kuras platums vietām sasniedz divus līdz trīs centimetrus.

Būvvalde ir informējusi “Sahara” tirdzniecības centra īpašnieku par vizuālās apsekošanas laikā konstatēto, kā arī uzdevusi nekavējoties veikt tirdzniecības centra nesošo konstrukciju tehnisko apsekošanu, lai noskaidrotu plaisu rašanās iemeslus un to iespējamo ietekmi uz ēkas noturību un drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+