Latvijā
Novados

Tirgo enerģijas dzērienus pusaudžiem: VP konstatē pārkāpumus Talsu pusē 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: VP

Piektdien, 12. maijā, Valsts policijas (VP) darbinieki apsekoja deviņas tirdzniecības vietas Talsu pusē ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus un alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām, informē VP.

Kā noskaidrots, Talsu pusē jaunieši nav zinājuši, ka enerģijas dzērienus nedrīkst iegādāties nepilngadīgas personas, savukārt kāda veikala pārdevēja nav zinājusi, ka tos aizliegts pārdot.

Piecās no pārbaudītajām tirdzniecības vietām konstatēti pārkāpumi – divi no tiem Rojā, savukārt Anužos, Dundagā un Cīruļos konstatēti katrā pa vienam pārkāpumam.

Vienā no veikaliem policijas amatpersonas bija pārsteigti izdzirdēt, ka pārdevēja, kura nesen bija pieņemta darbā, nemaz nezināja, ka personām, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu, nedrīkst pārdot enerģijas dzērienus,. Saskaņā ar Enerģijas dzērienu aprites likumu, enerģijas dzērienus mazumtirdzniecības vietās pārdošanai novieto savrup no citiem pārtikas produktiem, kā arī izvieto norādi: “Augsts kofeīna saturs. Nav ieteicams bērniem un grūtniecēm vai sievietēm, kas baro bērnu ar krūti.” Iepriekš minētajā tirdzniecības vietā šādas norādes nebija.

Saistītie raksti

Informācija par tirdzniecības vietām tika iegūta no jauniešiem brīdī, kad Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas nepilngadīgo lietu inspektores viesojās skolās un sniedza lekcijas par dažādām tēmām, tostarp alkohola un tabakas izstrādājumu iegādāšanos liegumu. Jaunieši bija informēti par alkohola un tabakas tirdzniecības aizliegumu nepilngadīgajiem, taču nebija zinājuši, ka nedrīkst iegādāties enerģijas dzērienus, pavēstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

LA.lv