×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Tirgoja labāku kapavietu

aploksne2

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes darbiniekam par naudas pieņemšanu saistībā ar labākas kapa vietas ierādīšanu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka teica, ka apsūdzība personai celta par tirgošanos ar ietekmi. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Lietu izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Pērn jūlijā sāktajā kriminālprocesā iegūtie pierādījumi dod pamatu uzskatīt, ka darbinieks pieprasīja un pieņēma naudu par labākas kapa vietas ierādīšanu personas tuviniekam Bolderājas kapos. Darbinieks pieprasīja 100 eiro, taču saņēma 70 eiro. Šī nav vienīgā korupcijas lieta Kapsētu pārvaldē. Nesen prokuratūra Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par korupciju apsūdzēts Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis.

Rīgas pašvaldības pakalpojumu portālā publicētā informācija liecina, ka Rīgas pašvaldības kapsētās jaunu kapavietu piešķiršanas maksa svārstās no 352 līdz 583 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+