Latvijā
Kriminālziņas

Tirgoja neeksistējošas automašīnas, dabūja nosacītu sodu3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Ogres rajona tiesa piespriedusi trīs gadus un sešus mēnešus ilgu nosacītu brīvības atņemšanu kādam vīrietim, kurš īstenoja apjomīgu krāpšanu, piedāvājot iegādāties neeksistējošas automašīnas, liecina publiski pieejams anonimizētais spriedums.

Vīrietis parasti darbojies pēc vienas shēmas – piedāvājis upurim iegādāties kādu it kā bankas atsavinātu automašīnu par salīdzinoši zemu cenu. Parasti pēc šī piedāvājuma vīrietis saņēmis pieprasīto naudas summu, taču nepiegādājis automašīnu, tādā veidā apkrāpjot upuri.

Atsevišķos gadījumos vīrietis arī piedāvājis apmaiņas darījumus, taču apmaiņā saņemtās automašīnas pārdevis, tādējādi potenciālos klientus apkrāpjot. Savukārt divās epizodēs vīrietis arī piedāvājis automašīnu labošanu, taču pēc braucamrīku saņemšanas tos nav atgriezis.

Kopumā vīrietis stājās tiesas priekšā par 20 dažādām noziedzīgām epizodēm un visās tika atzīts par vainīgu. Šo 20 epizožu laikā vīrietis veica krāpnieciskās darbības 153 845 eiro apmērā. Tādēļ papildus nosacītajam brīvības atņemšanas sodam tiesa nolēma piedzīt no viņa arī mantiskos zaudējumus 128 550 eiro apmērā.

LA.lv