×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
15. jūlijs, 2018
Drukāt

Tirgoja neeksistējošas automašīnas, dabūja nosacītu sodu (3)

Foto - LETA/Paula ČurksteFoto - LETA/Paula Čurkste

Ilustratīvs foto.

Ogres rajona tiesa piespriedusi trīs gadus un sešus mēnešus ilgu nosacītu brīvības atņemšanu kādam vīrietim, kurš īstenoja apjomīgu krāpšanu, piedāvājot iegādāties neeksistējošas automašīnas, liecina publiski pieejams anonimizētais spriedums.

Vīrietis parasti darbojies pēc vienas shēmas – piedāvājis upurim iegādāties kādu it kā bankas atsavinātu automašīnu par salīdzinoši zemu cenu. Parasti pēc šī piedāvājuma vīrietis saņēmis pieprasīto naudas summu, taču nepiegādājis automašīnu, tādā veidā apkrāpjot upuri.

Atsevišķos gadījumos vīrietis arī piedāvājis apmaiņas darījumus, taču apmaiņā saņemtās automašīnas pārdevis, tādējādi potenciālos klientus apkrāpjot. Savukārt divās epizodēs vīrietis arī piedāvājis automašīnu labošanu, taču pēc braucamrīku saņemšanas tos nav atgriezis.

Kopumā vīrietis stājās tiesas priekšā par 20 dažādām noziedzīgām epizodēm un visās tika atzīts par vainīgu. Šo 20 epizožu laikā vīrietis veica krāpnieciskās darbības 153 845 eiro apmērā. Tādēļ papildus nosacītajam brīvības atņemšanas sodam tiesa nolēma piedzīt no viņa arī mantiskos zaudējumus 128 550 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varbūt – saderam, ka tos glītos zaudējumus viņš neatdos? Nu jā, ar krāpšanu tikt pie vairāk kā simts tūkstošiem eiro – tas jau rāda vērienu, nav kā tie nabagi, kas aiz bada nozog pāris desas luņķus un tie cietumā. Būtu tak briesmīgi, ja šim pie labas dzīves un pārtikas pieradušajam būtu jāiztiek ar cietuma apstākļiem. Tiešām “prieks” par tiesas humanismu. Un tepat blakus – ziņa, ka briesmīgais noziedznieks Ansis Ataols Bērziņš noteikti paturams cietumā uz pilnu “sroku”. Jā, tiesu vara darbojas uz pilnu kla[pi.

  2. Tas labi – jāsēž nebūs, varēs turpināt biznesu … Kāpēc nepublicē varoņa vārdu?

  3. Vajadzēja vēl noskaidrot cik un kādai politiskai partijai šis kungs ziedoja ,,nopelnīto,, naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+