×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: Tirgoņi (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Televīzijas ekrānā vēroju, kā policisti aiztur noziedzniekus, kuri Latvijā vervēja meitenes fiktīvām laulībām. Lai atrisinātu materiālās problēmas, jaunās sievietes piekrita par samaksu precēties ar trešo valstu pilsoņiem. Šķiroties no noteiktas naudas summas, trešo valstu pilsoņi ieguva tiesības brīvi pārvietoties Eiropas Savienības teritorijā, jo viltus dzīvesbiedre ir ES dalībvalsts pilsone. Savervētajām meitenēm izmaksāja vien nelielu naudas summu, lauvas tiesu savās kabatās ielika vervētāji. Pats par sevi saprotams, ka ne santīms nenonāca valsts kasē. Latvijas Valsts policija pamatoti arestēja līgavu tirgoņus, jo mūsu valstī šādas darbības ir krimināli sodāmas.

Vēroju tālrādi un domāju – ar likumdošanu viss kārtībā, sodi varētu būt pat bargāki. Priecē apziņa, ka lielākā sabiedrības daļa izprot šo aprēķina laulību amorālo dabu un nosoda to. Tas liecina par noteiktu morāles normu ievērošanu, par sabiedrības stingri paustu atziņu, ka ne viss zem šīs saules ir pērkams un pārdodams. Nelabojami ciniķi gan varētu iebilst – aprēķina laulības ir tikpat senas kā pati pasaule. Princeses izdeva pie karaļiem, kurus viņas pat redzējušas nebija, meitas atdeva par sievām veciem vīriem, jo līdzi nāca bagātība un zeme. Lasiet Blaumaņa noveli “Salna pavasarī”, skatieties Rīgas kinostudijas filmu “Agrā rūsa”! Taisnība, bet tikai daļēji. Abos mākslas darbos ir attēlotas salauztas sirdis un jaunu meiteņu izmisums. Viņas pārdod savu dvēseli un par to dārgi samaksā.

Uz mirkli iedomāsimies pilnīgi absurdu situāciju. Līgavu vervētāji paziņo, ka viņi ir nevis cilvēku tirdzniecības tīkla darboņi, bet gan Latvijas valsts ekonomikas glābēji, jo to naudiņu, kura iekasēta no trešo valstu pilsoņiem, godīgi iemaksās valsts kasē! Nu, padzīvos jaunā sieviete pāris gadiņus piespiedu laulībā, toties laulenis – trešās valsts pilsonis – varēs piecus gadus brīvi ceļot pa Eiropas Savienību, bet pašvaldībām atlēks naudiņa ceļu remontam. Būs darbs buldozeristiem un asfaltētājiem, kā nieres taukos dzīvos viesnīcnieki un puķu dobju kopēji. Līgavu vervētāji nav ļaundari, viņi rīkojas tālredzīgi un gudri!

Lai cik dīvaini izklausītos, bet uzturēšanās atļauju tirgošana apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi vai iemaksām valsts budžetā pēc būtības ir stipri līdzīga nodarbe kā viltus laulības. Par samaksu pārdodam Latviju trešo valstu pilsoņiem. Pircējs iegūst tiesības piecus gadus brīvi pārvietoties Eiropas Savienībā, bet iegūtā naudiņa ieripo valsts plānajā maciņā. Ne jau visa, lauvas tiesu paņem nekustamā īpašuma tirgoņi. Viņus neviens neuzdrošināsies saukt par vervētājiem, tie visi ir naudīgi un respektabli biznesmeņi, nekustamā īpašuma nozares mugurkauls un valsts budžeta labdari. Paskaitiet vien – cik miljonu ar viņu gādību ik gadus tiek investēti Latvijas attīstībā? Ar to naudu katram var aizbāzt muti, un vēl skolotāju algām pāri paliks!

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Izcils salidzinajums!
  Cerams, ka prez.berzins to izlasis un dombrovskis arsaviem gimenes biznesa partneriem

 2. Notiekošā uzturēšanās atļauju izdāļāšana 3. valstu pilsoņiem maz atšķiras no imigrācijas politikas okupācijas laikā. Domāju ka apzīmējums “mīkstā okupācija” varētu būt piemērots.

 3. Tirgot nekustamos īpašumus ārzemniekiem pretī dodot uzturēšanās atļaujas, ir valsts iztirgošana un noziegums pret latviešu tautu un manā skatījumā tie, kas šo iztirgošanu atbalsta un piekopj ir noziedzīgi personāži, ļoti skumji,ka pat ministru prezidents un Valsts prezidents, lapiņu lasītājs ir noziedzīgu spekulantu atbalstītāji, jo droši vien paši iesaistīti.

 4. Latvijas iztirgošana ir amorāla.

 5. Kad kāds savas valsts iztirgotājs grib uzvārīties, pieprasa nojaukt robežas un plaši atvērt vārtus ik vienam gribētājam, saprotams. Kad uz to aicina augstas amata personas, pašu valstij no tā tikai nieku vien iegūstot, paliek dīvaini.

  • Piekrītu Jums, Didzi, paliek dīvaini un skumji.
   Jūtos tik bezpēcīga savā Latvijā. Ko varam darīt?! Atsaukt Saeimu, bet mēs jau reiz to darījām un ko ieguvām – tos pašus vēžus, tikai vēl sarkanākus. Vēlētos, lai prezidents atkāpjas, bet kā to panākt, ja viņam ‘visi gali ūdenī’ un mēs netiekam klāt. Viņš ir bijušais komunists – ZZS un SC ieliktenis! Domāju, ka ne tikai es, bet gan daudzi viņa muļķīgajos izteikumos vairs neklausās. Viņš ir kauna traips – blakus Igaunijas un Lietuvas prezidentiem! Domāju, katram grēka darbam pienāks sods!
   Nākošajās vēlēšanās mums jākļūst gudrākiem un patriotiskākiem!

 6. manām vectēvam bijā 8 bērni,un ne kādus pabālstus no valsti.bet visi bija labi audzināti un ļoti diev
  bijīgi.,godīgi.lauki biji pīlni ar jauniešiem/.tagāt valst ne zīn, ko dod bērniem , bet tas ir palīdz sasniegt to .ko mēs grībam?

 7. Cilvēki ir aizmirsuši, ka ir tāds noziegumu veids kā ekonomiskie noziegumi, kas sagrauj valsti. Ne tikai Latviju, bet arī – Eiropu.

 8. Paldies! 100% pareizi.

 9. Visos laikos dzimtenes tirdzniecība ir bijis visizdevīgākais bizness.

 10. raksturojums precīzs!

 11. katras maximas , nerunājot par čaka ielu , meitenes sapnis ir aprecēties ar kārtīgu un turīgu ārzemnieku. To veiksmes stāsta burvību cien Agris var apskatīt MuktupāvelasKotas grāmatā – Mana turku kafija. No otras puse, var saprasta autora izbrīnu par valsts kūtrumu ierobežot savu pilsoņu brīvības, atsaukšanās uz morāli arī vietā, jo tā ir lēta – visiem pieejama un sadomājama.

 12. visā ES tirgojas ar pilsonību, Maltā to pārdod par €650ooo, Ungārijā par €250ooo, UK 2011.g. vien izdaļāja vairāk kā 177ooo pilsonību. Manuprāt taisnīgi, ja latvietis var pārdot savu īpašumu un pārvākties uz kādu pilsonim draudzīgāku un sakārtotāku valsti. Visiem jau nav saules mūžs.

 13. Kad apēd baranku, kur paliek caurums? Kad privātais pārdod namu ķīnietim, kur valstij peļņa? Varbūt gan šo nekustāmo īpašumu turētājam,kurš laimīgi pārdod šo mantu? Un kādam buldozerista draugam?

 14. …tās stulbi alkatīgās “līgavas” ir pelnijušas “pastrādāt” centrālcietuma kopējā kamerā , kādu gadiņu, līdz “pākiju” kāre pāriet!

Draugiem Facebook Twitter Google+