×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Tirgos kārdina ar viltotiem “pašmāju labumiem”, brīdina PVD (10)

Foto LETAFoto LETA

Pārbaudot augļus un dārzeņus Latvijas tirgos, trešdaļā gadījumu Pārtikas un veterinārais dienests konstatē maldinošu vai neprecīzu informāciju par preces izcelsmes valsti. Bieži vien cenu zīmēs Polijas vai citu valstu zemenes, augļi un dārzeņi tiek uzdoti par Latvijā audzētiem. Tāpēc Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šobrīd veic intensīvas pārbaudes.

PVD Rīgas pilsētas pārvaldes inspektores dodas kārtējā reidā, lai pārbaudītu, vai preču dokumenti pārdevējiem ir kārtībā, tostarp pavadzīmes, pēc kā var spriest, vai tām ir norādīta korekta izcelsmes valsts.

Nereti tirgotāji maldina pircējus, nenorādot pareizo valsti, no kuras ogas, augļi vai dārzeņi ir nākuši. Tā ir gadījies arī šim kungam.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Atliek registrēt pašvaldībā sava dārza lielumu un iespējamo augļu un dārzeņu ražu,nu bet par to maksājot nav papīrīša nav cilvēciņa !

  2. Un kas tad Polijas zemenēm vainas?Garšīgas,arī Polijā audzētie aveņu tomāti lieliski,mūsējie ne tuvu nestāv garšas ziņā.Pērku tikai tos,apēdas viss,paliek mazs zaļumiņš,nevis gandrīz pustomāts,jo vidū cita,neēdama serde,Mārupes tomāti ir tādi.tāpat arī Beef šķirne Holandei.

    • Ja uzspļauj uz VID tad jāsaka viens ,jābūt savas valsts patriotam ne tikai mēli slapjinot ar ,,lozungiem,, Poļi drīz mūsu zemnieku bez sāls apēdīs ! Kam mums zemnieks ja poļu par pāris desmitiem centu lētāki ?!!

  3. Nu i tā ar jums vajag ka jūs apkrāpj, paši skrien un grābj tās poļu zemenes nemaz citur neskatoties, tirgoju pašu izaudzētas zemenes un tie cilvēki ir dumji jo iet blakus un pērk poļu ogas par tādu pašu cenu, pieraduši pie mēsliem nu tad saņemat ko pelnījuši.

  4. Nesen nopirku “Super Neto” itkā jaunos kartupeļus.Man radās sajūta ,ka tie bija ievastie,zem zemnieku saimniecības karoga.jo pašam ir piemājas dārziņš un varu maiku plēšot uz krūtīm teikt,ka tie bija importēti!!!salīdzinot kādi kartofāni mūsu zemītē izaug!

  5. Vidzemes tirgū ieejot no Tērbates ielas visā tirgus “ceļā” līdz Brīvības ielai tirgo importu par vietājām gan tomātus, gan gurķus, gan zemenes.Un nevienam nav kases aparātu…..Bez tam tiek nodarbināti arī bērni.

  6. No Polijas zemenēm vismaz pumpas nemet kā no Latvijā audzētām:)

Draugiem Facebook Twitter Google+