Foto – LETA

Tirgotāji: audzis pieprasījums pēc velosipēdiem; cilvēki izvēlas dārgākus riteņus 2

Līdz ar silto laiku šā gada pavasara mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu, strauji audzis pieprasījums pēc velosipēdiem, pastāstīja aptaujātie velosipēdu tirgotāji.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Veikalu “Viss atpūtai dabā” īpašnieka “Gandrs” valdes loceklis Edgars Ražinskis atzina, ka pēdējos gados pieprasījums pēc velosipēdiem strauji pieaug. Pieprasījums šā gada pavasara mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, audzis par apmēram 10%.

Tāpat Ražinskis pastāstīja, ka velosezona šogad iesākusies daudz agrāk nekā pērn. “Šogad bija interesants fenomens – kad martā uzspīdēja saulīte un bija ļoti silts, jau sākās sezona. Pēdējos piecus gadus sezona sākas atšķirīgos laikos- nav kārtīgas ziemas, nav arī pavasara. Pirms dažiem gadiem sezona vispār sākās tikai maijā,” klāstīja “Gandrs” valdes loceklis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus viņš norādīja – lai gan daļa velosipēdistu jau redzami ielās, īstenais velobraucēju skaits parādīsies, kad nostabilizēsies silts laiks. “Tie, kuri rada lielāko masu, ir tie “svētdienas braucēji”, un viņiem šis laiks vēl ir mazliet par aukstu,” skaidroja Ražinskis.

Tostarp viņš atzina, ka patērētāju prasības, iegādājoties velosipēdu, kļuvušas augstākas nekā citus gadus, tāpat cilvēki gatavi riteņa iegādei atvēlēt lielāku naudas summu. “Patērētāja prasības katru gadu paliek augstākas, cilvēki sāk novērtēt kvalitatīva inventāra vērtību, tāpēc vidējā velosipēda cena ar katru gadu pieaug,” stāstīja Ražinskis, piebilstot, ka vidējā cena, par kādu cilvēki iegādājas velosipēdu, ir 500 līdz 600 eiro.

Pēc Ražinska stāstītā, lielākais pieprasījums ir pēc kalnu velosipēdiem. “Mēs ceram visu laiku, ka tā tendence pāries uz pilsētas vai tūrisma velosipēdiem. Pilsētas velosipēdu [pieprasījuma] pieaugums arī ir vērojams, bet tāpat kalnu velosipēdi ir paši populārākie, neskatoties ne uz ko,” sacīja kompānijas valdes loceklis.

Viņš stāstīja – ja kādreiz velosipēdus iegādājās lielākoties vīrieši, tad patlaban ir pieaudzis pieprasījums pēc sieviešu velosipēdiem. “Kādreiz vispār tikai vīrieši pirka velosipēdus. Sievietes kā velosipēda pircējas ir tikai pēdējos gados – tā ir tirgus daļa, par kuru visi tagad cīnās. To mēs redzam arī no lielajiem ražotājiem – ja kādreiz nebija tādu specifisku kalnu velosipēdu sievietēm, tad tagad ir veselas sērijas. (..) Pilsētu velosipēdu ienākšana, komforta velosipēdu ienākšana tirgū ir velosipēdu padarījusi pieejamu arī sievietēm,” pauda Ružinskis, piebilstot, ka agrāk riteņiem bijuši tikai tērauda rāmji, bet tagad tie tiekot ražoti no alumīnija, kas tos padara vieglākus.

Reklāma
Reklāma

Tostarp viņš norādīja, ka velosipēds ir kļuvis par sieviešu aksesuāru. “Velosipēdi kļūst par aksesuāru, un tiklīdz kaut kas kļūst par aksesuāru – suņi vai kaķi vai vēl kas – tā sievietēm tas kļūst par tendenci. Un vēl ir arī viedoklis, ka, braucot ar velosipēdu, var notievēt, un tievēšana arī ir daiļā dzimuma apmātība, un tad velo ir kā instruments,” teica Ružinskis.

Arī aktīvās atpūtas veikala “Eži” pārdevējs Jānis Akmentiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka pieprasījums pēc velosipēdiem šopavasar krasi pieaudzis, salīdzinot ar pērno gadu. “Tas ir diez gan lielā mērā saistīts ar siltajām dienām – tiklīdz paliek silts un cilvēki redz, ka var sākt braukt, tad arī uzreiz ir pieplūdums, savukārt, mainoties laikapstākļiem, atkal mazliet mazāks pieprasījums,” skaidroja Akmentiņš.

Viņš minēja, ka velosezona šogad sākusies aptuveni aprīļa otrajā pusē.

Tāpat viņš norādīja, ka pieprasītākie joprojām ir kalnu velosipēdu modeļi. “Tos cilvēki uzskata par universāliem – var braukt gan pa asfaltu, gan pa granti, tas ir tas ejošākais modelis. Tostarp palielinājies pieprasījums arī pēc pilsētas velosipēdiem,” sacīja Akmentiņš.

Vidējā summa, kādu cilvēki gatavi tērēt par velosipēdu, ir no 200 līdz 350 eiro. Pēc Akmentiņa teiktā, tas ir vairāk nekā iepriekšējā gadā – pieaugumu varētu būt veicinājusi gan veloceliņu attīstība, gan vidējās darba algas celšanās.

Savukārt velosipēdu veikala “ZZK” pārdevējs pastāstīja, ka maija sākumā pieprasījums pēc velosipēdiem ir apmēram par 30% lielāks nekā pērnā gada maija sākumā. “Lai gan velosezona vēl īsti nav sākusies, cilvēki jau nāk un pērk velosipēdus. Šobrīd visvairāk pērk – kā jau parasti – bērnu velosipēdus un ļoti daudz pērk arī pludmales velosipēdus. Pludmales velosipēdus mums parasti tik daudz nepirka, tos parasti kaut kur uz vasaras vidu un uz vasaras beigām pirka,” stāstīja “ZZK” pārdevējs.

Arī viņš norādīja, ka vidējā summa, par kuru cilvēki iegādājas velosipēdu, šogad ir augusi. Ja pagājušo gadu cilvēki aptuveni 500 eiro tērēja par velosipēdu, tad šogad tie ir 700 līdz 800 eiro un vairāk.

Jautāts, kas varētu būt ietekmējis vidējās summas augšanu, “ZZK” pārstāvis norādīja, ka to ietekmē dažādi faktori. “Varbūt cilvēki ir sapratuši to, ka par 300-400 eiro nevar nopirkt labu velosipēdu. (..) Transporta cenas kāpušas, un arī tas, ka [braukšana ar velosipēdu] ir veselīgāka,” teica pārdevējs.

“To pašu jau arī varēja redzēt “Kritiskajā masā” – kad bija velosezonas atklāšana, bija rekordliels cilvēku skaits. Cilvēkiem tas interesē, cilvēkiem tas patīk. Arī tas, ka autovadītāji paliek draudzīgāki pret velosipēdistiem, un tā tēma kā tāda ir palikusi aktuālāka,” skaidroja “ZZK” pārdevējs.

Tostarp viņš norādīja, ka cilvēki vairāk nekā citus gadus sākuši interesēties par to, lai velosipēds būtu īpaši pielāgots un drošs. “Interesējas par to, lai velosipēds būtu tieši priekš viņiem – ar visiem pareizajiem izmēriem, sēdekļu izmēriem pareiziem, lai varētu sēdēt komfortablāk. Iepriekšējos gados cilvēki atnāca, paskatījās un uzreiz pirka, bet tagad skatās, vai tas izmērs ir viņam paredzēts, vai nebūs komplikācijas, ja nepareizi uz viņa sēdēs,” skaidroja pārdevējs, piebilstot, ka palielinājums arī pieprasījums pēc ķiverēm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.