×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Tirgotāji: eglīšu cenas šogad nav būtiski mainījušās; pircēji patlaban vēl kūtri

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad Ziemassvētku eglīšu cenas nav būtiski mainījušās, apstiprina aptaujātie tirgotāji.

Kā norāda eglīšu audzētājas SIA “Jaunbērzi AF” valdes priekšsēdētāja Baiba Bērziņa, eglīšu cenas nav īpaši mainījušās. “Tikai Latvijas pārejas uz eiro dēļ pircējiem šķiet, ka egles ir kļuvušas dārgākas.”

Uzņēmuma “Jaunbērzi AF” piedāvājumā ir eglītes, sākot no 50 centimetriem līdz desmit metriem. Cenu amplitūda ir no 1,5 eiro līdz pat 900 eiro par vienu egli atkarībā no garuma.

Kā atzīmē Bērziņa, garumā no 50 centimetriem līdz desmit metriem uzņēmuma katalogā pieejamas Latvijas egles. No citiem veidiem pircēji var izvēlēties arī sudrabegles, kuras pieejamas no 1,25 metriem līdz diviem metriem cenas amplitūdā no 16 līdz 50 eiro. Bet, piemēram, baltegles pieejams no viena metra līdz 2,5 metriem cenu amplitūdā no 20 līdz 78 eiro.

Tikmēr formētās eglītes pieejamas no 60 centimetriem līdz diviem metriem cenu amplitūdā no desmit līdz 38 eiro.

Cenas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanas.

Bērziņa gan neatklāj, cik daudz eglīšu līdz šim ir pārdotas, taču norāda, ka patlaban egļu pircēji ir mazāk aktīvi nekā pagājušajā gadā ap šo laiku. “Visvairāk egļu iegādājās juridiskās personas. Privātpersonas egles parasti iegādājas īsi pirms Ziemassvētkiem, kad bērniem sākas brīvlaiks un ģimenes sāk gatavoties svētkiem.”

Pensionāri pērk mazās eglītes līdz vienam metram, ģimenes ar bērniem lielākoties izvēlas baltegles vai Latvijas formētās egles, kuras ir blīvas un kuplas. Bet tie, kuriem telpa atļauj uzstādīt lielas egles, iegādājas egles virs 2,5 metriem līdz pat četriem metriem, atzīmē Bērziņa.

Savukārt “Maxima” veikalos patlaban ir pieejamas vairāk nekā 20 dažādu veidu mākslīgās Ziemassvētku eglītes. To izmērs ir no 90 centimetriem līdz 2,4 metriem cenu amplitūdā no 12 līdz 160 eiro.

“Ja mākslīgās eglītes veikalos ir pieejamas vismaz trīs nedēļas, tad dabīgās eglītes sākām piedāvāt klientiem vien pirms nepilnām divām nedēļām. Salīdzinot ar pagājušo gadu, eglīšu cenas ir tādā pašā līmenī. Standarta cenas ir no 16,99 līdz 29,99 eiro, bet akcijā iespējams dabīgās eglītes iegādāties no 9,99 līdz 19,99 eiro,” informē SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Mājas un dārza preču tirgotāja “K-rauta” dārzniecības konsultante Vēsma Dzintare stāsta, ka pircēji šogad vairāk izvēlas grieztās eglītes, kā arī podos audzētās un arī mākslīgās egles. Pieprasījums ir gan mazākajām – 75 centimetrus garām, gan arī trīs metrus garām eglēm.

Veikalu tīklā “K-rauta” grieztās egles pieejamas garumā no 75 centimetriem līdz 2,25 metriem, un to cenas ir sākot no 12,9 eiro līdz 44,9 eiro. Savukārt līdz metru augstu eglīšu podos cena ir 14,9 eiro, bet aptuveni 1,5 metru augsto egļu cena ir 24,9 eiro.
Pēdējos gados klienti vairāk iegādājas mākslīgās egles, kas skaidrojums ar to, ka tās ir praktiskas. Ražotāji ar dažādām tehnoloģijām panākuši, ka arī šīs egles izskatās vienlīdz dabīgi ar audzētajiem kociņiem, stāsta Dzintare.

“Lai arī mākslīgās eglītes svinību vietā neienes ierasto smaržu, taču tām nebirs skujas un būs izmantojamas arī nākamajos gados. Turklāt mākslīgās egles ir dekoratīvas – pieejamas gan baltā, gan zaļā krāsā. Daudzas mākslīgās eglēs ir iestrādātas lampiņas, rotājas čiekuri, sniega imitācijas,” atzīmē Dzintare.

Mazākās mākslīgās eglītes “K-rauta” veikalos maksā 11,90 eiro, bet trīsmetrīgās nopērkamas par 199,9 eiro.

Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams eglīti arī nepirkt, jo, tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) apsaimniekotajos valsts mežos iedzīvotājiem personiskām vajadzībām Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai atļauts nocirst vienu eglīti, liecina informācija LVM mājaslapā.

Kā ziņots, cērtot eglīti, jāievēro, ka tās celma caurmērs jeb diametrs nedrīkst būt lielāks par 12 centimetriem, bet eglītes augstums nedrīkst pārsniegt trīs metrus. Tāpat eglītes aizliegts cirst jaunaudzēs.

Eglītes atļauts cirst un zāģēt uz stigām, meža ceļu malās, grāvmalās, pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem un zem elektrolīnijām. Eglīti nedrīkst cirst privātā mežā, publiskā dabas parkā, kā arī īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas informatīvajās zīmēs atzīmēta ar ozollapu.

Valsts meži atrodas visā Latvijas teritorijā starp daudziem privātajiem, pašvaldību un citu īpašnieku mežiem, tāpēc, lai nerastos konflikti, LVM aicina pirms eglītes ciršanas vai zaru savākšanas pārliecināties, kam pieder mežs, apjautājoties par to mežsaimniecībās vai Valsts meža dienesta mežniecībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+