×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. janvāris, 2014
Drukāt

Tirgotāji: Eiro arvien straujāk ienāk apritē veikalos (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki iepērkas Rūjienas veikalā "Top" norēķinoties ar eiro. (Publicitātes foto)

Precīzāki rādītāji par latu un eiro izmantošanas proporciju, izmantojot grāmatvedības programmas, paralēlās aprites laikā vēl tiks aprēķināti, bet aptuvenien aprēķini dažādos Latvijas veikalos ir šādi, vēsta Latvijas Tirgotāju asociācija.

Veikalu tīkls “Mego”
Vidējie rādītāji par to, kā norēķinās pircēji veikalos, uz svētdienas pēcpusdienu ir šādi: ar eiro maksā 20%, ar banku kartēm – 20%, latiem – 60%.

“LaTS” veikalos
Pirmajās latu un eiro paralēlās aprites dienās Lielvārdē un Jumpravā esošajās SIA “Māris un Co” tirdzniecības vietās pircēji aptuveni 10% norēķinājušies ar eiro, aptuveni 35 – 40% ar banku kartēm un 50% – latos.

SIA “Oļupe” veikalā Valkā latu un eiro proporcija ir aptuveni puse uz pusi, jo daudz pircēju nāk no Igaunijas un norēķinās ar eiro, ievērojams skaits arī izmanto banku kartes.

SIA “ARN” veikalā Rīgā ar eiro norēķinājušies 18%, ar banku kartēm – 22% un latos 60%. “Ikdienā parasti to pircēju skaits, kas norēķinās ar kartēm, ir lielāks. Bet šobrīd šķiet, ka visi cenšas iztērēt vēl atlikušo skaidro naudu latos. Pirmajā dienā gan lūdzām norēķināties ar kartēm, jo uztraucāmies, vai pietiks eiro izdošanai, ” stāsta SIA “ARN” īpašnieks Arnolds Taukulis.

“AIBE” veikalos
SIA “Airītes” veikals Viesītes novadā pirmajās gada dienās aptuveni 20% pircēju maksāja ar eiro, ar banku kartēm aptuveni 10%, bet lielākoties pircēji norēķinājās latos – ap 70%. Ikdienā gan parasti liels skaits izmanto banku kartes. Ilze Līce prognozē, ka tuvākajā laikā palielināsies to cilvēku skaits, kas uz veikalu dosies ar banku kartēm, jo šajās dienās cilvēki saņem pirmās algas un pensijas.

Grāmatu nams “Valters un Rapa”
“1.janvārī nestrādājām, un pirmā darba diena bija 2.janvāris, kad aptuveni vienādās proporcijās 20% robežās cilvēki norēķinājās ar eiro un kartēm, ar latiem – 60%. Pie tam pārsvarā tā bija sīknauda. Varētu pat teikt, ka pārdevējas bija šokētas – 18 tūkstošus nodevām latu monētās. Nākamā darba diena, 3.janvāris, liecināja, ka bankomāti izsniedz liela nomināla banknotes, tāpēc, lai nodrošinātu atlikuma izdošanu pircējiem, mums komersantiem, bankā jāpērk 5 eiro banknotes un sīknauda. 3.janvārī jau 40% pircēju norēķinājās ar eiro, aptuveni 35% ar banku kartēm un atlikušie 25% ar latiem. Nebijām rēķinājušies, ka tikai liela nomināla naudas zīmes ieplūdīs visās filiālēs, un cilvēki tomēr veikalus izmantos kā naudas maiņas vietas, ” stāsta “Grāmatu nams “Valters un Rapa” valdes locekle Iveta Ozola.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varēja jau nu veiksmīgāk nofotogrāfēt šo ‘EIRO REKLĀMu” ! Uz kurieni tā pircēja skatās?

  2. nē,nu varētu padomāt-ka reālāks būtu raksta virsraksts-arvien straujāk lati ienāk apritē….protams,ja jau naudas maiņa,tad ko nu vairs te deklamēt…..

Draugiem Facebook Twitter Google+