Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. decembris, 2013
Drukāt

Tirgotāji: līdz ar silto laiku šogad karstvīnu pērk mazāk (2)

Foto: © anitasstudio - Fotolia.comFoto: © anitasstudio - Fotolia.com

Pieprasījums pēc karstvīna neierasti silto laika apstākļu dēļ šogad laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada ir samazinājies, pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Mazumtirgotāja “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija atzina, tā kā šogad decembrī izteikti auksts laiks nav vērojams, tādēļ karstvīna pārdošanas rādītāji, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, “Rimi” veikalos ir nedaudz samazinājušies. Savukārt dzirkstošā vīna un šampanieša pārdošanas apmēri īpaši pieaug tieši pirms gadu mijas – cilvēki 31.decembrī vienas dienas laikā mēdz nopirkt tik daudz šo dzērienu, cik ikdienā divu nedēļu laikā.

Veikalu tīkla “Elvi” sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš norādīja, ka “Elvi” veikalos, tuvojoties Ziemassvētkos un Jaunajam gadam, par par 27% ir samazinājies pieprasījums pēc karstvīna un par 1% – pēc karstajiem dzērieniem. “Iespējams tādēļ, ka pagājušajā gadā šajā laikā āra temperatūra bija mīnuss 20 grādi, kas veicināja šo preču grupu pieprasījumu,” sacīja Lazdiņš, piebilstot, ka iedzīvotāji parasti Ziemassvētkos karstvīnu iegādājas par 46% vairāk nekā Jaunajā gadā.

Savukārt dzirkstošo vīns Jaunajā gadā pircēji iegādās 2,1 reizi vairāk nekā Ziemassvētkos. Tāpat arī citus dzērienus Jaunajā gadā cilvēki parasti pērk par 30% vairāk kā Ziemassvētkos, līdz ar to pieprasījums pēc tiem vēl varētu pieaugt.

Arī “Maxima Latvia” preses sekretārs Jānis Beseris teica, ka, ņemot vērā pagājušā gada pārdošanas datus, Vecgada dienā dzirkstošos vīnus pircēji iegādājas četras reizes vairāk nekā Ziemassvētkos, savukārt tajos ievērojami vairāk nekā gada nogales svētkos tiek pirkts tieši karstvīns.

Ziemassvētkus katoļi, luterāņi un vairums citu kristīgo konfesiju pārstāvju svin 25.decembrī, savukārt pareizticīgie un vecticībnieki Ziemassvētkus svin pēc vecā stila kalendāra, un šīs dienas likumā īpaši nav atzīmētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai kāds zina,kur var nopirkt zvaigžņveidīgo anīsu?

  2. Nav tiesa, ka karstvīnu nedzeram silto laika apstākļu dēļ. Karstvīns ir Ziemassvētku noskaņas radīšanas dzēriens, labprāt pirktu glāzi karstvīna, bet padomājiet paši – agrāk tas maksāja 1 latu, tad 1,20, bet šogad jau 1,50 latus! Nu tad dzeriet paši savu vīnu! Es par šo naudu pats nopirkšu veikalā veselu pudeli vai paku!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+