×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. decembris, 2013
Drukāt

Tirgotāji: līdz ar silto laiku šogad karstvīnu pērk mazāk (2)

Foto: © anitasstudio - Fotolia.comFoto: © anitasstudio - Fotolia.com

Pieprasījums pēc karstvīna neierasti silto laika apstākļu dēļ šogad laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada ir samazinājies, pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Mazumtirgotāja “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija atzina, tā kā šogad decembrī izteikti auksts laiks nav vērojams, tādēļ karstvīna pārdošanas rādītāji, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, “Rimi” veikalos ir nedaudz samazinājušies. Savukārt dzirkstošā vīna un šampanieša pārdošanas apmēri īpaši pieaug tieši pirms gadu mijas – cilvēki 31.decembrī vienas dienas laikā mēdz nopirkt tik daudz šo dzērienu, cik ikdienā divu nedēļu laikā.

Veikalu tīkla “Elvi” sabiedrisko attiecību konsultants Gints Lazdiņš norādīja, ka “Elvi” veikalos, tuvojoties Ziemassvētkos un Jaunajam gadam, par par 27% ir samazinājies pieprasījums pēc karstvīna un par 1% – pēc karstajiem dzērieniem. “Iespējams tādēļ, ka pagājušajā gadā šajā laikā āra temperatūra bija mīnuss 20 grādi, kas veicināja šo preču grupu pieprasījumu,” sacīja Lazdiņš, piebilstot, ka iedzīvotāji parasti Ziemassvētkos karstvīnu iegādājas par 46% vairāk nekā Jaunajā gadā.

Savukārt dzirkstošo vīns Jaunajā gadā pircēji iegādās 2,1 reizi vairāk nekā Ziemassvētkos. Tāpat arī citus dzērienus Jaunajā gadā cilvēki parasti pērk par 30% vairāk kā Ziemassvētkos, līdz ar to pieprasījums pēc tiem vēl varētu pieaugt.

Arī “Maxima Latvia” preses sekretārs Jānis Beseris teica, ka, ņemot vērā pagājušā gada pārdošanas datus, Vecgada dienā dzirkstošos vīnus pircēji iegādājas četras reizes vairāk nekā Ziemassvētkos, savukārt tajos ievērojami vairāk nekā gada nogales svētkos tiek pirkts tieši karstvīns.

Ziemassvētkus katoļi, luterāņi un vairums citu kristīgo konfesiju pārstāvju svin 25.decembrī, savukārt pareizticīgie un vecticībnieki Ziemassvētkus svin pēc vecā stila kalendāra, un šīs dienas likumā īpaši nav atzīmētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai kāds zina,kur var nopirkt zvaigžņveidīgo anīsu?

  2. Nav tiesa, ka karstvīnu nedzeram silto laika apstākļu dēļ. Karstvīns ir Ziemassvētku noskaņas radīšanas dzēriens, labprāt pirktu glāzi karstvīna, bet padomājiet paši – agrāk tas maksāja 1 latu, tad 1,20, bet šogad jau 1,50 latus! Nu tad dzeriet paši savu vīnu! Es par šo naudu pats nopirkšu veikalā veselu pudeli vai paku!

Draugiem Facebook Twitter Google+