×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2014
Drukāt

Tirgotāji nejūtot pieprasījuma mazināšanos pēc cūkgaļas (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai gan pagājis viens mēnesis, kopš Latvijā tika konstatēta Āfrikas cūku mēra infekcija, lielveikalos nav jūtams pieprasījuma kritums pēc svaigas cūkgaļas, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina veikalu tīklu pārstāvji.

“Līdz šim brīdim neesam novērojuši, ka samazinātos pircēju aktivitāte, iegādājoties svaigu cūkgaļu, jo veikalos joprojām ir nopērkama svaiga cūkgaļa un tās produkcija no Latvijas saimniecībām,” sacīja “Maxima Latvija” pārstāve Viktorija Gulbe.

Arī “Rimi” pārstāve Laura Podskočija atzina, ka līdz šim nav manītas pircēju paradumu izmaiņas.

“Kas attiecas uz pieprasījumu pēc cūkgaļas, tad tas joprojām ir liels, īpaši akcijas laikā, līdz ar to pircēju paradumu izmaiņas nav novērotas,” sacīja “Rimi” pārstāve.

Tāpat abu lielveikalu pārstāves informēja, ka ir saņemts oficiāls ziņojums no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) par svaigas cūkgaļas importa apturēšanu no Lietuvas, taču preventīvi jau ceturtdien no vitrīnām tika izņemta Lietuvas izcelsmes cūkgaļa un tās produkcija.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas datiem šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā no Lietuvas importēta cūkgaļa kopumā par 2,5 miljoniem eiro.

Savukārt 2013.gadā kopumā šis rādītājs bija 9,4 miljoni eiro, 2012.gadā – 8,8 miljoni eiro, bet 2011.gadā – 9,5 miljoni eiro.

Kā ziņots, saistībā ar ĀCM infekcijas uzliesmojumu vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā PVD 24.jūlijā uz laiku apturējis Lietuvas izcelsmes termiski neapstrādātas cūkgaļas, tostarp atdzesētas, sasaldētas cūkgaļas un cūkgaļas izstrādājumu – kupātu, kotlešu masas, šašliku, gaļas pusfabrikātu un maltas gaļas -, izplatīšanu. Rīkojums apturēt cūkgaļas importu no Lietuvas izdots, pamatojoties uz saņemto telefonisko informāciju no Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta.

Cilvēkiem, kas ir iegādājušies Lietuvas izcelsmes cūkgaļu vismaz pēdējo divu nedēļu laikā un kam ir izveidojušies uzkrājumi, PVD iesaka izvērtēt šīs cūkgaļas lietošanu, akcentējot, ka svarīgi neizmest atkritumos termiski neapstrādātu gaļu, tādējādi neveicinot iespējamo slimības ierosinātāja nonākšanu vidē un tālāk pie mājas vai mežacūkām.

Kopumā ĀCM Latvijā līdz šim konstatēts 30 mežacūkām un 27 mājas cūkām 13 piemājas saimniecībās, savukārt iznīcinātas 189 mājas cūkas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lai dzīvo šašliks ar mēra piedevu!

Draugiem Facebook Twitter Google+