Ekonomika
Bizness

Tirgotāji par Koļegovu: viņa varētu ievērot principu “vīrs un vārds” 16


Vides valsts dienesta vadītāja Inga Koļegova
Vides valsts dienesta vadītāja Inga Koļegova
Foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) Nozīmīgo tirgotāju savienība otrdien tikās ar Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam oficiāli virzīto kandidāti – esošo Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Ingu Koļegovu. Tirgotāji vienbalsīgi atbalsta viņu kā jauno VID ģenerāldirektori.

“Tiekoties ar Ingu Koļegovu, radās ļoti pozitīvs priekšstats. Manuprāt, viņa varētu VID vadītāja amatā ievērot principu “vīrs un vārds”. Jūtams, ka ģenerāldirektora amata kandidātei tiešām ir vēlme strādāt un ceram, ka to nesamaitās politisko partiju spiediens. Pēc tā, ko pārrunājām, sapratu, ka Inga Koļegova visām lietām pieiet racionāli un ar atbildību, skatās, lai būtu rezultāts, nevis tikai radīt iespaidu par darbošanos. Pozitīvi vērtējams tas, ka viņa atzīst, cik svarīgi ir konsultēties ar uzņēmējiem, bez viņiem un bez to maksātajiem nodokļiem nebūtu iespējama arī VID darbība. Patīkami, ka šo dienestu vadīs cilvēks, ar ko iespējams dialogs. Inga Koļegova atstāja ļoti patīkamu iespaidu. Un ceram, ka viņai izdosies uzlabot VID darbību un pamatpienākumu izpildi,” saka Jānis Gulbis no “Saldumu Tirdzniecības”.

Tirgotāji pārrunāja ar VID ģenerāldirektora amata kandidāti sasāpējušo kases aparātu reformu, uzsverot nepieciešamību to veikt pakāpeniski, neradot papildus finansiālo slogu godīgiem uzņēmumiem, vienlaikus saglabājot tiesības VIDam uzdot uzņēmējiem ieviest stingrākus ieņēmumu kontroles mehānismus.

Tāpat uzņēmēji pārrunāja nepieciešamību atteikties no netaisnīgā neapliekamā minimuma aprēķina kārtības, kas no vienas puses liedz darbiniekiem uzreiz saņemt visu pienākošos atalgojumu, no otras puses spiež darba devēju palielināt algu. Arī VID tas rada papildus slogu apstrādājot pusmiljonu deklarāciju. Papildus arī apsprieda jautājumu par cīņu ar negodīgiem preču piegādātājiem un nereģistrēto tirdzniecību.

“Ja tev ir viens hektārs biešu, to nevar izravēt uzreiz. Jāsāk ar vienu vagu. Sāc un sapratīsi, kā rīkoties tālāk. Svarīgi nezaudēt cīņas sparu, iespēju cīnīties,” par tikšanās laikā Koļegovas sacīto informē tirgotāji.

Jau ziņots, ka finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola (ZZS) oficiāli izvirzīs Ingu Koļegovu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Valdība par viņu balsos pēc nedēļas.

LA.lv