×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. februāris, 2014
Drukāt

Tirgotāji: pirmais eiro mēnesis bijis mierīgs

Foto-LETAFoto-LETA

VAS "Latvijas Pasts" Matīšu pasta nodaļā notiek latu maiņa pret eiro pirmajā darba dienā pēc eiro ieviešanas. (Publicitātes foto)

Pirmais mēnesis kopš eiro ieviešanas Latvijas tirgotājiem aizvadīts mierīgi un pārpratumu ar naudas maiņu veikalos bijis mazāk nekā plānots, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Mazumtirgotāja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris aģentūrai BNS pastāstīja – jaunās valūtas ieviešana “Maxima” veikalos noritējusi veiksmīgi. “Eiro ieviešanas laikā nesaskārāmies ar lielām problēmām. Protams, kasieriem sākotnēji bija grūtības operēt ar divām valūtām vienlaicīgi un pierast pie jaunajām monētām, kas radīja nedaudz lielākas rindas, bet patlaban apkalpošana veikalos norit kā ierasts,” sacīja Beseris.

Viņš arī pastāstīja, ka no 15.janvāra klienti iepirkumu ratiņus “Maxima” veikalos var lietot, kā ķīlas naudu izmantojot viena eiro vai 50 centu monētas. Tāpat saskaņā ar plānu “Maxima” veikalos tika nomainītas arī cenu zīmes, cenas eiro vizuāli norādot lielākas nekā latos – šis process noslēdzās 14.janvārī, informēja Beseris.

Arī mazumtirgotāja “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija aģentūrai BNS apliecināja, ka pāreja uz eiro “Rimi” un “Supernetto” veikalos ir noritējusi kā plānots. “Daļa no uzvaras [veiksmīgas pārejas uz eiro] bija tieši rūpīga sagatavošanās šim apjomīgam projektam, lai jaunais gads sāktos bez liekiem pārsteigumiem. Jau savlaicīgi apzinot visus drošības riskus, pārprogrammējot kasu sistēmas, veicot jaunās informācijas tehnoloģiju sistēmas testēšanu, iegādājoties eiro pretviltošanas ierīces, apmācot mūsu darbiniekus eiro apritei un tamlīdzīgi – eiro ieviešanas projekts ir veiksmīgi noslēdzies,” sacīja Podskočija.

Viņa uzsvēra, ka bez prasmīgiem darbiniekiem eiro ieviešanas īstenošana nebūtu iespējama. “Līdz ar to viena no prioritātēm bija darbinieku apmācīšana un sagatavošana eiro apritei, ko veicām sadarbībā ar Latvijas Banku. Iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas par eiro ieviešanas procesu būtiski palīdzēja viņiem veiksmīgi tikt galā ar divu valūtu aprites periodu,” pastāstīja Podskočija.

“Rimi Latvia” pārstāve arī atzina, ka pirmās divas janvāra nedēļas, kad “Rimi” veikalos apritē vienlaikus bija divas valūtas, darbiniekiem sniedza pamatīgu rūdījumu, tomēr līdz šim brīdim uzņēmums no pircēju puses nav sastapies ar būtiskiem sarežģījumiem un starpgadījumiem.

Veikalu “IKI” apsaimniekotāja “Palink” mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis aģentūrai BNS sacīja, ka pāreja uz eiro “IKI” veikalos kopumā noritēja kā plānots un pārpratumu ar naudas maiņu bija mazāk, nekā sākotnēji uzņēmums prognozēja.

“Šobrīd darbs veikalos jau norit ierastajā ritmā. Protams, pārdevēji vēl aizvien pievērš pastiprinātu uzmanību eiro monētām, lai nepieļautu kādas kļūdas, jo pie jaunās naudas vēl nav pilnībā pierasts un apgrozībā veikalos ir ne tikai Latvijas eiro monētas, bet arī citu valstu izdotās,” sacīja Janševskis.

Pēc viņa teiktā, arī visu iepirkumu ratiņu piemērošana jaunajai valūtai veikalos “IKI” jau ir pabeigta.

Arī kompānijas “Elvi Latvija”, kas ir mazumtirdzniecības veikalu “Elvi” franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine aģentūrai BNS teica, ka eiro ieviešana veikalos “Elvi”noritēja, kā plānots. “Ja arī notika kas neparedzēts, tad tas pēc iespējas ātrāk tika novērsts,” viņa sacīja.

Pēc Vārtukapteines teiktā, cenu zīmes eiro “Elvi” veikalos ir vienādā lielumā ar cenām latos, kā tam ir jābūt pēc likumdošanas. Viņa norādīja, ka cenu zīmes “Elvi” veikalos plānots mainīt jūnija beigās, gatavojoties periodam, kad cena par preci būs jānorāda tikai eiro.

Viņa arī pastāstīja, ka ir tikai daži veikali “Elvi”, kuros iepirkumu ratos ir nepieciešams ievietot monētu un tajos pielāgošana eirocentu monētām ir savlaicīgi veikta. Turpretī pārējos veikalos “Elvi” iepirkuma ratiņus var izmantot, neievietojot tajos monētu, informēja Vārtukapteine.

Savukārt, apsekojot “Elvi” lielākos franšīzes partnerus, noskaidrojies – nekādu pārpratumu pēdējās nedēļās nav bijis, atzina Vārtukapteine. “Viss atgriezies ierastajā darba režīmā – gan pircēju iepirkšanas kvantitātē un paradumos, gan veikalu darbā kopumā,” norādīja Vārtukapteine.

Jau vēstīts, ka Latvija 1.janvārī kļuva par 18.eiro zonas valsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+