×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. decembris, 2013
Drukāt

Tirgotāji: Preču fizisko cenu zīmju maiņa neradīs papildu izmaksas

Foto - LETAFoto - LETA

Veikalā "Supernetto" pirktie dāvanu maisiņi ar cenu zīmi latos un nepareizi aprēķināto eiro cenu.

Preču fizisko cenu zīmju nomaiņa, kuras rezultātā cena eiro būs vizuāli lielāka nekā cena latos, papildu izmaksas neradīs, biznesa portālam “Nozare.lv” atzīst aptaujātie tirgotāji.

Šī cenu zīmju nomaiņas procesa izmaksas ir iekļautas tirgotāju SIA “Maxima Latvija”, SIA “Rimi Latvia” un SIA “Elvi Latvija” sākotnējā aprēķinā par kopējo izmaksu apmēru, kas saistīts ar eiro ieviešanu.

Veikalu ķēdes “Maxima” pārstāvis Jānis Beseris stāsta, ka patlaban “Maxima” veikalos esošo cenu zīmju nomaiņa tiks sākta 2014.gada 1.janvārī. “Esam sagatavojuši plānu, pēc kura vadoties visas cenu zīmes tiks nomainītas uz jaunajām janvāra pirmo divu nedēļu laikā. Kā pirmās tiks nomainītas cenu zīmes akcijas precēm.”

“Rimi Latvia” pārstāve Laura Podskočija informē, ka vizuālais noformējums cenu zīmēm “Rimi” veikalos patlaban ir tāds, ka cena latos izmēra ziņā ir nedaudz lielāka par cenu eiro. Cenu zīmes pakāpeniski tiks nomainītas pēc 1.janvāra.

“Pakāpenisko cenu zīmju nomaiņu veiks konkrēto veikalu darbinieki savā darba laikā. Plānots, ka to realizēsim, cik vien ātri iespējams – janvāra pirmajās divās nedēļās. Kas attiecas uz cenu nomaiņas precīzām izmaksām, jāatzīmē, ka tās jau ir ierēķinātas kopējās eiro ieviešanas izmaksās,” stāsta “Rimi” pārstāve.

Bet “Elvi Latvija” komerdirektore Laila Vārtukapteine atzīmē, ka “Elvi” veikalos cenu zīmēs eiro ir vienādā lielumā ar latiem. Cenu zīmes tiks mainītas jūnija beigās, gatavojoties periodam, kad cena par preci būs jānorāda tikai eiro.

Cenu zīmes, kas tiks mainītas, ir akcijas preču cenu zīmes. “Bet, tā kā “Elvi” veikalos akcija beidzas 31.decembrī un jaunā sākas 10.janvārī, cenu zīmes, kurās lati vizuāli ir lielāki par eiro, tiks noņemtas 31.decembrī, un cenu zīmes, kur eiro vizuāli ir lielāki par latiem, tiks uzliktas 10.janvārī,” skaidro Vārtukapteine, piebilstot, ka “Elvi” veikalu tīklam nekādas papildu izmaksas šis pasākums nerada.

Latvija eirozonai pievienosies no 2014.gada janvāra.

Jau ziņots, ka veikalu tīklam “Elvi” ar eiro ieviešanu saistītās izmaksas sasniedz ap 50 000 latu, “Rimi Latvia” – ap 150 000 latu, bet “Maxima Latvija” – ap 100 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+