×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Tirgotāji sola samazināt cenas, ja tiks samazināts PVN

lielveikals1

Pārtikas tirgotāji atbalsta Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ierosinājumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) un sola attiecīgi samazināt arī preču cenas veikalos, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) vadītājs Noris Krūzītis.

Kā ziņots, 18.aprīlī intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Dombrovskis teica, ka patēriņa nodokļus varētu mazināt jau šogad. Finanšu ministrija šādu iespēju vērtējot, un tuvāko nedēļu laikā esot jābūt gataviem aprēķiniem. Viņš arī informēja, ka nākamgad netiek plānots nodokļus paaugstināt, bet gan palielināt neapliekamo minimumu un samazināt darbaspēka nodokļus.

“LPTA biedri – lielākie Latvijas mazumtirgotāji “Elvi”, “Rimi”, “Maxima” un “Iki” – valdes sēdē nolēma, ka pēc PVN samazināšanas attiecīgi samazinās arī preču cenas veikalos. Esam gatavi to apliecināt, parakstot vienošanās memorandu ar Ministru prezidentu un finanšu ministru. Vienlaikus jāuzsver – ja PVN tiktu samazināts par 1%, redzams cenu samazinājums skartu vien preces, kas maksā vismaz vienu latu,” sacīja Krūzītis.

Vienlaikus LPTA joprojām pauž pārliecību, ka pircēju interesēs būtu lielāks PVN samazinājums noteiktās svaigo produktu grupās, piemēram, piena, gaļas, zivju produktiem, augļiem un dārzeņiem, maizei. Šiem produktiem piemērojot samazināto PVN likmi, piemēram, 12% apmērā, tiktu panākts, ka pircēji izjūt reālu cenu samazinājumu, norādīja Krūzītis.

LPTA apvienojušies mazumtirdzniecības uzņēmumi “Elvi”, “Iki”, “Maxima” un “Rimi”. 2011.gadā asociācijas biedri kopumā nodokļos nomaksājuši vairāk nekā 92 miljonus latu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+